• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ ადამიანის უფლებათა საყოველთაო დეკლარაციის 75...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ ადამიანის უფლებათა საყოველთაო დეკლარაციის 75-ე წლისთავის აღსანიშნავად გამართულ მაღალი დონის ღონისძიებაში მიიღო მონაწილეობა
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ - ალექსანდრე დარახველიძემ ჟენევაში ადამიანის უფლებათა საყოველთაო დეკლარაციის 75-ე წლისთავის აღსანიშნავად გამართულ მაღალი დონის ღონისძიებაში მიიღო მონაწილეობა, რომელიც გაეროს ადამიანის უფლებათა უმაღლესი კომისრის ოფისის ორგანიზებით ჩატარდა.
ჟენევაში საქართველოს დელეგაციას საქართველოს პრემიერ-მინისტრის მრჩეველი − ნიკო თათულაშვილი ხელმძღვანელობდა.
ღონისძიების პარალელურად, დელეგაციის წევრებმა ორმხრივი შეხვედრები გამართეს ამერიკის შეერთებული შტატების, საფრანგეთის, ყაზახეთის, გაეროს და ევროსაბჭოს წარმომადგენლებთან.
აღნიშნული შეხვედრების ფარგლებში საქართველოს დელეგაციის წევრებმა დეტალურად ისაუბრეს ადამიანის უფლებების დაცვის მიმართულებით საქართველოს მიერ განხორციელებული და მიმდინარე მნიშვნელოვანი რეფორმების შესახებ, ასევე სამომავლოდ დაგეგმილი ღონისძიებების თაობაზე.

• Deputy Minister of Internal Affairs Participated in High Level Event Dedicated t...
Deputy Minister of Internal Affairs Participated in High Level Event Dedicated to 75th Anniversary of Universal Declaration of Human Rights
Deputy Minister of Internal Affairs of Georgia - Aleksandre Darakhvelidze participated in High Level Event Dedicated to 75th Anniversary of Universal Declaration of Human Rights convened by the Office of the UN High Commissioner for Human Rights, hosted in Geneva.
Georgian delegation in Geneva was headed by Niko Tatulashvili - Advisor to the Prime-Minister of Georgia.
In parallel with the high level event, members of the delegation held bilateral meetings with representatives of United States of America, France, Kazakhstan, UN and Council of Europe.
Within the framework of the mentioned meetings, the members of the delegation discussed in details implemented and ongoing important reforms in the field of human rights protection, as well as future plans in that field.