• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ აშშ-ის სახელმწიფო დეპარტამენტის მდივნის მოად...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ აშშ-ის სახელმწიფო დეპარტამენტის მდივნის მოადგილის თანაშემწეს საექსპერტო-კრიმინალისტიკურ დეპარტამენტში უმასპინძლა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საექსპერტო-კრიმინალისტიკურ დეპარტამენტს აშშ-ის სახელმწიფო დეპარტამენტის წარმომადგენელი ერიკა ოლსონი აშშ-ის საელჩოს ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობის ბიუროს (INL) დირექტორთან - სარა რუპერტთან ერთად ეწვია.
სტუმრებს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ - გიორგი ბუთხუზმა უმასპინძლა. შეხვედრას ასევე დაესწრნენ საექსპერტო-კრიმინალისტიკური დეპარტამენტის და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის ხელმძღვანელები.
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ გიორგი ბუთხუზმა ერიკა ოლსონს საექსპერტო-კრიმინალისტიკური დეპარტამენტის მუშაობის სპეციფიკა გააცნო, რის შემდეგაც დეპარტამენტის თანამედროვე შენობაში განთავსებული სხვადასხვა ლაბორატორიები: ბიოლოგიური ექსპერტიზის, ნარკოტიკული საშუალებებისა და ფარმპრეპარატების ექსპერტიზის, ასევე, ბალისტიკური ექსპერტიზის, დაქტილოსკოპიური ექსპერტიზის, ჰაბიტოსკოპიური, ფოტო-ვიდეო და კომპიუტერულ-ტექნიკური ექსპერტიზების ლაბორატორიები და ტირი დაათვალიერებინა.
გიორგი ბუთხუზმა ერიკა ოლსონს მადლობა გადაუხადა ამერიკული მხარის მიერ საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საექსპერტო-კრიმინალისტიკური დეპარტამენტის შესაძლებლობების განვითარებაში შეტანილი წვლილისთვის და ხაზი გაუსვა სამომავლო თანამშრომლობის მნიშვნელობას.

• Deputy Assistant Secretary of U.S. Department of State visited Forensic-Criminal...
Deputy Assistant Secretary of U.S. Department of State visited Forensic-Criminalistics Department of the Ministry of Internal Affairs
Deputy Assistant Secretary of U.S. Department of State, Erika Olson, along with the Head of the Bureau of International and Law Enforcement Affairs (INL), Sarah Rupert, visited Forensic-Criminalistics Department of the Ministry of Internal Affairs.
Guests were hosted by Deputy Minister of Internal Affairs, Giorgi Butkhuzi. The meeting was also attended by the Directors of Forensic-Criminalistics Department and International Relations Department.
Deputy Minister familiarized Erika Olson with the specifics of the work of Forensic-Criminalistics Department and afterwards toured through following laboratories: Biological, Drugs and Pharmaceuticals Examination, Ballistics, Fingerprints, Facial Recognition, Photo-Video and Computer-Technical Examination and shooting range.
Giorgi Butkhuzi expressed gratitude to Erika Olson for U.S. contribution in capacity building of Forensic-Criminalistics Department of the Ministry of Internal Affairs and emphasized the importance of future cooperation.