• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ საქართველოში მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზა...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ საქართველოში მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციის (IOM) მისიის ხელმძღვანელთან შეხვედრა გამართა
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ, ნინო ცაციაშვილმა საქართველოში მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციის (IOM) მისიის ხელმძღვანელთან, სანია ჩელებიჩ ლუკოვაცთან და პროექტის - „სომხეთსა და საქართველოში მიგრანტთა უფლებებისა და დემოკრატიული მმართველობის გაძლიერება“ - ხელმძღვანელთან, მაია ვებლერთან შეხვედრა გამართა.
შეხვედრაზე მხარეებმა EMERGE პროექტის ფარგლებში დაგეგმილი აქტივობები განიხილეს. შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ ხაზი გაუსვა მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციის აქტიური მხარდაჭერის მნიშვნელობას.
ნინო ცაციაშვილმა საქართველოში მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციის მისიის ხელმძღვანელს მადლობა გადაუხადა წლების განმავლობაში სხვადასხვა სფეროში გაწეული დახმარებისა და მხარდაჭერისთვის. შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ, ასევე, ისაუბრა სამომავლო თანამშრომლობის გაღრმავების შესაძლებლობებზე.
EMERGE პროექტის მიზანია მიგრანტთა უფლებების დაცვისა და დემოკრატიული მმართველობის სფეროში სომხეთისა და საქართველოს შესაძლებლობების გაძლიერება, დიალოგისა და თანამშრომლობის გაღრმავება. პროექტი ფინანსდება ნორვეგიის საგარეო საქმეთა სამინისტროს მიერ.

• The Deputy Minister of Internal Affairs held a meeting with the International Or...
The Deputy Minister of Internal Affairs held a meeting with the International Organization for Migration (IOM) Georgia Chief of Mission
The Deputy Minister of Internal Affairs, Nino Tsatsiashvili held a meeting with the International Organization for Migration (IOM) Georgia Chief of Mission – Sanja Celebic-Lokovac and Maya Webler - Project Manager for “Enhancing Migrants’ Rights in Georgia and Armenia (EMERGE)”.
At the meeting, the parties discussed upcoming activities planned within the framework of the EMERGE project. The Deputy Minister of Internal Affairs also emphasized the importance of active partnership with the International Organization for Migration (IOM).
The Deputy Minister of Internal Affairs thanked the IOM Georgia Chief of Mission for the support and assistance provided in various fields throughout the years and in addition, discussed opportunities for further cooperation with the organization.
EMERGE aims to strengthen national capacities in the fields of migrants’ rights and good governance in Armenia and Georgia and deepen cross-border dialogue and cooperation in the area. The project is funded by the Ministry of Foreign Affairs of Norway.