• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ შეხვედრა გამართა ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ შეხვედრა გამართა ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის კვეიჭოუს პროვინციის დელეგაციასთან
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ - ალექსანდრე დარახველიძემ შეხვედრა გამართა საქართველოში ოფიციალური ვიზიტით მყოფ ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის კვეიჭოუს პროვინციის დელეგაციასთან, რომელსაც კვეიჭოუს პროვინციის ვიცე-გუბერნატორი და საზოგადოებრივი უსაფრთხოების დეპარტამენტის დირექტორი - ძია ლიძიუნი ხელმძღვანელობს.
შეხვედრის ფარგლებში მხარეებმა ისაუბრეს საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის სამართალდამცავ სტრუქტურებთან არსებულ თანამშრომლობაზე. ასევე განიხილეს სამომავლო თანამშრომლობის მიმართულებები, მათ შორის გამოცდილებისა და საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარებისკუთხით.
ალექსანდრე დარახველიძემ ხაზი გაუსვა, რომ საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო მზადყოფნას გამოთქვამს მხარეთა შორის თანამშრომლობის გაფართოებასა და გაძლიერებაზე. მინისტრის მოადგილემ სტუმრებს ასევე მიაწოდა დეტალური ინფორმაცია სამინისტროს საქმიანობაზე, ასევე სამინისტროში მიმდინარე და განხორციელებულ რეფორმებზე.
შეხვედრის დასასრულს დელეგაციის ხელმძღვანელმა მადლიერება გამოხატა შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიმართ და იმედი გამოთქვა, რომ მომავალში აქტიურად გაგრძელდება მუშაობა მხარეთა მიერ, არსებული ორმხრივი ურთიერთობების კიდევ უფრო გაფართოების მიზნით.

• The Deputy Minister of Internal Affairs held a meeting with the delegation of th...
The Deputy Minister of Internal Affairs held a meeting with the delegation of the Guizhou Province of the People's Republic of China
The Deputy Minister of Internal Affairs, Aleksandre Darakhvelidze, hosted a delegation from the Guizhou Province of the People's Republic of China, headed by Vice Governor and the head of the Public Security Bureau of Guizhou Province - Jia Lijun, paying official visit to Georgia.
During the meeting, both parties reviewed the ongoing cooperation between Georgia's Ministry of Internal Affairs and the law enforcement agencies of the People's Republic of China. Discussions also extended to future collaborative efforts, focusing on the exchange of experiences and best practices.
Aleksandre Darakhvelidze highlighted the Ministry's commitment to enhancing and strengthening bilateral cooperation. The Deputy Minister provided the delegation with comprehensive updates on the Ministry’s activities, current and ongoing reforms that have been implemented.
At the meeting’s conclusion, the head of the delegation expressed gratitude towards the Ministry of Internal Affairs and shared his optimism for further intensifying and expanding the existing bilateral relations.