• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ სტრასბურგში სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში ევროპი...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ სტრასბურგში სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში ევროპის საბჭოს მაღალი რანგის წარმომადგენლებთან შეხვედრები გამართა
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ, ნინო ცაციაშვილმა, სტრასბურგში სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში, შეხვედრები გამართა ევროპის საბჭოს მაღალი რანგის წარმომადგენლებთან. ნინო ცაციაშვილმა მათ ინფორმაცია მიაწოდა საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროში მიმდინარე რეფორმების ფარგლებში უწყების მიერ მიღწეული პროგრესის, სამომავლო გეგმებისა და გამოწვევების შესახებ. შეხვედრებზე განსაკუთრებული ყურადღება გამახვილდა ოჯახში ძალადობის, ქალთა მიმართ ძალადობის, დისკრიმინაციული ნიშნით ჩადენილი დანაშაულების გამოძიების ხარისხის მნიშვნელოვნად გაზრდასა და დროებითი მოთავსების იზოლატორებში ადამიანის უფლებათა დაცვის გაუმჯობესების კუთხით განხორციელებულ აქტივობებზე.
3-დღიანი სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში, მინისტრის მოადგილემ შეხვედრები გამართა ადამიანის უფლებათა კომისართან, ადამიანის უფლებათა და კანონის უზენაესობის გენერალურ დირექტორთან, ადამიანის უფლებათა ევროპული სასამართლოს გადაწყვეტილების აღსრულების დეპარტამენტის ხელმძღვანელთან, ვენეციის კომისიის მდივანთან, სისხლის სამართლისა და ანტიტერორისტული მიმართულების ხელმძღვანელთან.
ნინო ცაციაშვილი, ასევე, შეხვდა დემოკრატიისა და მმართველობის დეპარტამენტის ხელმძღვანელს, ინფორმაციული საზოგადოების და დანაშაულის წინააღმდეგ ქმედებების დირექტორატის ხელმძღვანელს, გენდერული თანასწორობის კომისიის მდივანს, წამების პრევენციის კომიტეტისა და ანტიდისკრიმინაციული დირექტორატის წარმომადგენლებს.
ევროპის საბჭოს წარმომადგენლებმა პოზიტიურად შეაფასეს საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროში მიმდინარე რეფორმები და მიღწეული პროგრესი, შემდგომი თანამშრომლობისა და მხარდაჭერის მზაობა გამოთქვეს.

• Within the frames of the visit to Strasburg, Deputy Minister of Internal Affairs...
Within the frames of the visit to Strasburg, Deputy Minister of Internal Affairs held meetings with high officials from the Council of Europe
Within the frames of the visit to Strasburg, Deputy Minister of Internal Affairs of Georgia, Nino Tsatsiashvili held meetings with high officials from the Council of Europe. Nino Tsatsiashvili familiarized representatives them on the ongoing reforms implemented within the Ministry, achieved progress, future plans and challenges faced by the Agency. At the meetings special emphasis was made on progress achieved in the investigation of domestic violence, gender-based violence, discriminatory crimes and activities implemented for improving environment in terms of the human rights protection at temporary detention isolators.
Within the frames of the three-day work visit, Deputy Minister also held meeting with Human Rights Commissioner, Director General of Human Rights and Rule of Law, Head of Department for the Execution of Judgments of the European Court of Human Rights, Secretary of the Venice Commission and Head of Criminal Justice and Anti-Terrorism Division.
Nino Tsatsiashvili also met with the head of Department of Democracy and Governance, head of Information Society and Action against Crime Directorate, Secretary of Gender Equality Commission and representative of Anti-discrimination Directorate.
The Council of Europe representatives welcomed the ongoing reforms in the Ministry of Internal Affairs of Georgia, the progress achieved and expressed their readiness for further cooperation and support.