• შინაგან საქმეთა მინისტრმა ავსტრიის რესპუბლიკის პოლიციის ატაშე მადლობის სიგელითა ...
შინაგან საქმეთა მინისტრმა ავსტრიის რესპუბლიკის პოლიციის ატაშე მადლობის სიგელითა და მედლით დააჯილდოვა
შინაგან საქმეთა მინისტრმა ვახტანგ გომელაურმა საქართველოში ავსტრიის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს მეკავშირე ოფიცერი, კარლჰაინც გორტანო ორი ქვეყნის შინაგან საქმეთა სამინისტროებს შორის თანამშრომლობის განვითარებაში შეტანილი წვლილისთვის მადლობის სიგელითა და საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მედლით - „განსაკუთრებული დამსახურებისთვის“ - დააჯილდოვა.
კარლჰაინც გორტანოს, რომელიც საქართველოში 2015 წლიდან არის მოვლენილი და თავის უფლებამოსილებას უახლოეს მომავალში დაასრულებს, განსაკუთრებული წვლილი მიუძღვის ორ ქვეყნას შორის მტკიცე და მეგობრული კავშირების ჩამოყალიბებაში.
აღსანიშნავია მისი უშუალო ჩართულობითა და მონაწილეობით ავსტრიული მხარისგან მიღებული მნიშვნელოვანი მხარდაჭერა, განსაკუთრებით შემდეგი მიმართულებებით: მასობრივ სპორტულ და კულტურულ ღონისძიებებზე უსაფრთხოების გაძლიერება, მოთხილამურე პატრულის განვითარება, საგანგებო სიტუაციების მართვის სფეროს გაძლიერება.
კარლჰაინც გორტანოს საქართველოში საქმიანობის პერიოდში განსაკუთრებულად ეფექტიანი იყო საერთაშორისო სამართალდაცვით სფეროში ოპერატიული თანამშრომლობის ხარისხი. ასევე, აღსანიშნავია ავსტრიის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს მეკავშირე ოფიცრის როლი და ჩართულობა საქართველოსა და ევროკავშირს შორის უვიზო რეჟიმის მდგრადობის უზრუნველყოფის პროცესში.

• The Minister of Internal Affairs awarded the Police Attache of the Republic of A...
The Minister of Internal Affairs awarded the Police Attache of the Republic of Austria to Georgia with the Certificate of Acknowledgement and the Medal
The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri awarded the liaison officer of the Ministry of the Interior of the Republic of Austria to Georgia, Karlheinz Gortano with the certificate of acknowledgement and the medal “For Special Merits” of the Ministry of Internal Affairs for the contribution to the development of cooperation between the ministries of internal affairs of Georgia and the Republic of Austria.
Karlheinz Gortano, who is deployed to Georgia since 2015 and finishes his term of office in the near future, greatly contributed to the establishment of solid and friendly ties between the two countries.
It shall be underlined that the important support was received from the Austrian side with his direct engagement and participation, especially in the following directions: strengthening of the security measures on mass sportive and cultural events, development of ski patrol in the Ministry, strengthening capacities in the field of emergency situations management.
The quality of the operational law enforcement cooperation was especially efficient during Karlheinz Gortano’s service in Georgia. Moreover, his role and engagement shall be noted in the process of ensuring sustainability of visa free regime between Georgia and the European Union.