• შინაგან საქმეთა მინისტრმა და ცენტრალური საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარემ არჩევნებ...
შინაგან საქმეთა მინისტრმა და ცენტრალური საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარემ არჩევნების უსაფრთხო და მშვიდ გარემოში ჩატარების უზრუნველყოფის მიზნით ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გააფორმეს
შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა და საქართველოს ცენტრალური საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარემ, გიორგი კალანდარიშვილმა, 2021 წლის 2 ოქტომბრის ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნების უსაფრთხო და მშვიდ გარემოში ჩატარების უზრუნველყოფის მიზნით, ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გააფორმეს.
მემორანდუმის მიხედვით, შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და ცესკოს შორის კომპეტენციის ფარგლებში მოხდება ინფორმაციის კოორდინირებული გაცვლა. გარდა ამისა, მემორანდუმი ერთობლივი ტრენინგებისა და სამუშაო შეხვედრების ორგანიზებას ითვალისწინებს. განისაზღვრა საარჩევნო პერიოდში მხარეთა შორის თანამშრომლობის ფორმები და შესაბამისი სამართლებრივი ჩარჩო.
შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და ცენტრალურ საარჩევნო კომისიას შორის ურთიერთთანამშრომლობის დოკუმენტი, ბოლო წლებია, ყველა არჩევნებთან დაკავშირებით ფორმდება. მემორანდუმის მიზანი არის კოორდინირებული მუშაობა და არჩევნების უსაფრთხოების მაქსიმალური დაცვის უზრუნველყოფა.

• The Minister of Internal Affairs and the Chairman of the Central Election Commis...
The Minister of Internal Affairs and the Chairman of the Central Election Commission signed a Memorandum of Understanding to ensure the safe and peaceful environment of the elections
The Minister of Internal Affairs - Vakhtang Gomelauri and the Chairman of the Central Election Commission - Giorgi Kalandarishvili, signed a Memorandum of Understanding in order to ensure that October 2, 2021 local elections are held in a safe and peaceful environment.
According to the memorandum, within the frames of the areas of expertise, coordinated exchange of information will take place between the Ministry of Internal Affairs and the Central Election Commission. In addition to the mentioned, the memorandum also envisages the organization of joint trainings and workshops. Forms of cooperation and the relevant legal framework between the parties during the election period have also been defined.
The document of cooperation between the Ministry of Internal Affairs and the Central Election Commission is signed in connection with each election that has been held in recent years. The memorandum is focusing on coordinated work and maximum safety at the elections.