• შინაგან საქმეთა მინისტრმა მცხეთა-მთიანეთის რეგიონში სამუშაო შეხვედრები გამართა
შინაგან საქმეთა მინისტრმა გეკა გელაძემ მცხეთა-მთიანეთის რეგიონში საპოლიციო დანაყოფების ხელმძღვანელ პირებთან სამუშაო შეხვედრები გამართა.
გეკა გელაძე პირველ მოადგილესთან როლანდ მესხთან, მოადგილეებთან ალექსანდრე დარახველიძესთან და შალვა თადუმაძესთან ერთად მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტისა და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ხელმძღვანელ პირებსა და თანამშრომლებს შეხვდა.
შინაგან საქმეთა მინისტრი მცხეთა-მთიანეთში განთავსებულ სამინისტროს სხვა სტრუქტურულ დანაყოფებსაც ეწვია. მინისტრმა დაცვის პოლიციისა და საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის, ტექნიკა და აღჭურვილობა დაათვალიერა.
გეკა გელაძემ რეგიონში დანაშაულთან ბრძოლის, ასევე საპოლიციო პრევენციული ღონისძიებებისა და საგზაო მიმართულებით არსებულ ვითარებაზე დანაყოფების წარმომადგენლებისგან დეტალური ინფორმაცია მიიღო. ასევე, თანამშრომლებისგან სამოქალაქო უსაფრთხოების მიმართულებით არსებულ ვითარებაზე ინფორმაცია მოისმინა და მათ პროფესიული საქმიანობის განხორციელებაში წარმატება უსურვა.

Minister of Internal Affairs, Geka Geladze held working meetings with the heads of police structural units in the Mtskheta-Mtianeti region.
Geka Geladze, along with the First Deputy Roland Meskhi, Deputies - Aleksandre Darakhvelidze and Shalva Tadumadze, met with the heads and employees of Mtskheta-Mtianeti Police Department and Patrol Police Department.
The Minister of Internal Affairs also visited other structural units of the Ministry located in Mtskheta-Mtianeti. The Minister inspected the equipment and facilities of the Security Police and the Emergency Situations Management Service.
Geka Geladze received detailed information from the representatives of the units on the fight against crime in the region, as well as on police preventive measures and the current situation in terms of the traffic safety. He also received information from the employees on the current situation in the field of civil security and wished them success in their professional activities.