• შინაგან საქმეთა მინისტრმა ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლის კამპანიის ფარგლებშ...
შინაგან საქმეთა მინისტრმა ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლის კამპანიის ფარგლებში ჩატარებულ კონკურსში გამარჯვებულები დააჯილდოვა
შინაგან საქმეთა მინისტრმა ალექსანდრე ჭიკაიძემ ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლის კამპანიის ფარგლებში ჩატარებულ კონკურსში გამარჯვებული ჟურნალისტები და მოქალაქეები დააჯილდოვა. მინისტრმა გამარჯვებულებს მადლობის სიგელები, შსს-სგან და გაეროს ქალთა ორგანიზაცია „UN WOMAN“-ისგან საჩუქრად ნოუთბუქები გადასცა და გამარჯვება მიულოცა.
გამარჯვებული ჟურნალისტები რამდენიმე ნომინაციაში გამოვლინდნენ: საუკეთესო ტელესიუჟეტის ავტორი საზოგადოებრივი მაუწყებლის ჟურნალისტი სალომე ქოქიაშვილი გახდა; საუკეთესო სტატიის ავტორად ჟურნალისტი თამუნა ლეფსვერიძე დასახელდა; საუკეთესო რადიოსიუჟეტისთვის პრიზი „რადიო პალიტრა“-ს ჟურნალისტ ხათუნა გაგნიძეს გადაეცა. ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ კამპანიის მხარდაჭერისთვის სპეციალური პრიზი ტელეკომპანია „იმედი“-ს თოქ-შოუ „რეაქციის“ წამყვან ინგა გრიგოლიას, „საზოგადოებრივი მაუწყებლის“ გადაცემა „პირველი სტუდიის“ წამყვან ეკა მიშველაძეს და ტელეკომპანია „საზოგადოებრივი მაუწყებლის“ გადაცემა „სამოთხის ვაშლები“-ს წამყვან ნინო ზაუტაშვილს გადაეცათ. კონკურსის ჟიურის რჩეულები გახდნენ თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ჟურნალისტიკის მიმართულების ორი ჯგუფი კონკურსისთვის შექმნილი ვიდეორგოლებისთვის: „ნუ შენიღბავ ძალადობას!“ და „სოლიდარობა დაგვიცავს ჩვენ!“.
ჟურნალისტური ნამუშევრები შეაფასა სპეციალურმა ჟიურიმ, რომლის წევრები არიან: შსს-ს საზოგადოებასთან ურთიერთობის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი ნინო გიორგობიანი, შსს-ს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის პროექტების მართვის სამმართველოს უფროსი მაკა ფერაძე, შსს-ს აკადემიის პროფესიული მომზადების სამმართველოს საპატრულო პოლიციის ფაკულტეტის უფროსი ნოდარ სააკაშვილი, არასამთავრობო ორგანიზაცია „ძალადობისგან დაცვის ეროვნული ქსელი“-ს თავმჯდომარე ნატო შავლაყაძე, გაეროს ქალთა ორგანიზაციის წარმომადგენელი გვანცა ასათიანი, ფსიქოლოგი თეა გოგოტიშვილი, ტელეწამყვანი ირაკლი ჩიხლაძე.
მინისტრმა ასევე დააჯილდოვა კონკურსში გამარჯვებული მოქალაქეები, რომლებიც „ფეისბუკზე“ ხმების რაოდენობით გამოვლინდნენ. საუკეთესო ფოტოს ავტორი ალეკო აბალაკი გახდა, საუკეთესო დიზაინის ავტორად ანა მაჭარაშვილი დასახელდა, საუკეთესო სლოგანის ავტორი კი ანა ყვავაძე გახდა. კონკურსის ჟიურის სიმპათია დაიმსახურეს სლოგანის ავტორმა თამარ ტვილდიანმა და ფოტოს ავტორმა თინათინ მახათაძემ. შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ამერიკის შეერთებული შტატების მხარდაჭერით ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლის სოციალური კამპანია „არა ძალადობას!“ 25 ნოემბერს დაიწყო.

• Minister of Internal Affairs awarded journalists and citizens who won contests,...
Minister of Internal Affairs awarded journalists and citizens who won contests, held within the frames of social campaign against domestic violence
Minister of Internal Affairs Aleksandre Tchikaidze awarded journalists and citizens who won contests, held within the frames of social campaign against domestic violence. Winners were handed certificates of gratitude and notebooks by the Minister of Internal Affairs and “UN Woman” organization.
Winners among journalists were revealed in the following nominations: best TV story nomination was won by Salome Kokiashvili-journalist of Public broadcaster; best article nomination was won by Tamuna Lepsveridze, best radio story was won by Khatuna Gagnidze- journalist of “Palitra Radio”.
Special prize for supporting social campaign against domestic violence was handed to TV presenter of “Reaction" talk show-Inga Grigolia, TV presenter of “First Studio” talk show Eka Mishveladze and TV presenter of “Paradise Apples” Nino Zautashvili. Jury also chose two groups from Journalism faculty of Ivane Javakhishvili Tbilisi State University for making videos-“Do Not Disguise Violence” and “Solidarity Will Protect Us”.
Best journalists were revealed by the jury according to their materials. Materials were evaluated by members of special jury group, namely: head of MIA Public Relations Department Nino Giorgobiani, head of Project Management Division of International Relations Division Maka Peradze, head of Patrol Police Faculty of Professional Training Division Nodar Saakashvili, representative of “National Network for the Protection from Violence” non-governmental organization Gvantsa Asatiani, psychologist Tea gogotishvili, writer Dato Turashvili and TV presenter Irakli Chikhladze.
Minister also awarded citizens who participated in the contest. Winners were revealed according to the number of votes on Facebook page. Aleko Abalaki won the contest for best photo, Ana Matcharashvili – for best design and author of the best slogan became Ana Kvavadze. Jury sympathy prize was handed to Tamar Tvildiani- author of the slogan and Tamar Makhatadze-author of the photo. Ministry of Internal Affairs, along with other state agencies launched the social campaign against domestic violence –“No to Violence” with the support of the US Embassy on November 25.