• შინაგან საქმეთა მინისტრმა ქვემო ქართლის რეგიონში სამუშაო შეხვედრები გამართა
შინაგან საქმეთა მინისტრმა, გეკა გელაძემ პირველ მოადგილესთან როლანდ მესხთან და მოადგილესთან გიორგი ბუთხუზთან ერთად, ქვემო ქართლის რეგიონში სამუშაო შეხვედრები გამართა.
მინისტრი ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტისა და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ხელმძღვანელ პირებსა და თანამშრომლებს შეხვდა.
გეკა გელაძემ საპოლიციო დანაყოფების წარმომადგენლებისგან რეგიონში დანაშაულთან ბრძოლის, ასევე, საპოლიციო პრევენციული ღონისძიებებისა და საგზაო მოძრაობის მიმართულებით არსებულ ვითარებაზე დეტალური ინფორმაცია მიიღო.
შინაგან საქმეთა მინისტრი ქვემო ქართლის რეგიონში განთავსებულ სამინისტროს სხვა სტრუქტურულ დანაყოფებსაც ეწვია - გეკა გელაძემ დაცვის პოლიციის, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის, საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრის - 112-ის სამუშაო სივრცეები, ტექნიკა და აღჭურვილობა დაათვალიერა.
მინისტრმა თანამშრომლებისგან სამოქალაქო უსაფრთხოების მიმართულებით არსებულ ვითარებაზე მოისმინა ინფორმაცია და მათ პროფესიული საქმიანობის განხორციელებაში წარმატება უსურვა.

Minister of Internal Affairs Geka Geladze, along with the First Deputy Minister, Roland Meskhi and Deputy Minister, Giorgi Butkhuzi, held working meetings in Kvemo Kartli region.
The Minister met with the heads and employees of Kvemo Kartli Police Department and Patrol Police Department.
Geka Geladze received detailed information from representatives of police units on the fight against crime in the region, as well as on police preventive measures and the current situation in the direction of traffic safety.
The Minister of Internal Affairs also visited other structural units of the Ministry located in Kvemo Kartli region - Geka Geladze inspected the working spaces, equipment and facilities of the Security Police, Emergency Situations Management Service, and Public Safety Management Center - 112.
The Minister received information on the current situation from the employees in the field of civil security and wished them success in their professional activities.