• შინაგან საქმეთა სამინისტრო 26 მაისს საქართველოს პირველი დემოკრატიული რესპუბლიკის...
შინაგან საქმეთა სამინისტრო 26 მაისს საქართველოს პირველი დემოკრატიული რესპუბლიკის დაარსების 100 წლისთავს სამეგრელოში აღნიშნავს
საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის 100 წლის იუბილესთან დაკავშირებული ერთიანი საზეიმო ღონისძიების ფარგლებში შინაგან საქმეთა სამინისტრო მოქალაქეებს ქალაქ ზუგდიდში მასპინძლობს. ღონისძიებები 26 მაისს, ზუგდიდში, თავისუფლების მოედანზე 11 საათიდან იწყება.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ ორგანიზებული ღონისძიებები ზუგდიდის მთავარ მოედანზე 3 ფუნქციურ ზონად არის დაყოფილი. ერთ-ერთი მათგანში საქართველოს 100 წლის ისტორია არის გაცოცხლებული. აღნიშნულ ზონაში მოწყობილია მუზეუმი, სადაც განთავსებულია როგორც ისტორიული ექსპონატები, ასევე, შინაგან საქმეთა სამინისტროში მიმდინარე და დაგეგმილი რეფორმების ამსახველი პრეზენტაციები.
ღონისძიების ფარგლებში, შინაგან საქმეთა სამინისტრო სხვადასხვა ქვედანაყოფის აღჭურვილობის და ტექნიკის გამოფენა არის წარმოდგენილი. ასევე, ტარდება კინოჩვენებები, სხვადასხვა სახის შემეცნებით-გასართობი აქტივობები და დაჯილდოებები. დღის განმავლობაში გაიმართება კონცერტი, რომელშიც მონაწილეობას მიიღებენ ცნობილი ქართველი შემსრულებლები.

• Ministry of Internal Affairs celebrates the 100th Anniversary of foundation of t...
Ministry of Internal Affairs celebrates the 100th Anniversary of foundation of the First Democratic Republic of Georgia on May 26 in Samegrelo
The Ministry of Internal Affairs of Georgia will host the citizens in Zugdidi within the framework of the unified ceremonial event dedicated to the 100th anniversary of the Democratic Republic of Georgia. The events will start on May 26 on the Liberty Square in Zugdidi at 11 am.
Events organized by the Ministry of Internal Affairs are divided into 3 functional zones in Zugdidi main square. One of them shows the 100-year history of Georgia. The mentioned area features the museums with historical exhibits in them as well as the presentations demonstrating current and planned reforms in the Ministry of Internal Affairs.
Within the scope of the event, the Ministry of Internal Affairs exhibits the equipment of various subdivisions. Also, there shall be organized cinemas, various kinds of cognitive-entertainment activities and awards-giving ceremony. A concert with participation of famous Georgian artists will be held.