• შინაგან საქმეთა სამინისტრო დამოუკიდებლობის დღისადმი მიძღვნილ ღონისძიებას გორში მ...
საქართველოს დამოუკიდებლობის დღესთან დაკავშირებული ერთიანი საზეიმო ღონისძიების ფარგლებში, შინაგან საქმეთა სამინისტრო მოქალაქეებს გორში 11:00 საათიდან მასპინძლობს.
მთავრობის ადმინისტრაციის ორგანიზებით დაგეგმილი ღონისძიება, საკრებულოს მიმდებარე ტერიტორიაზე მიმდინარეობს. ღონისძიებაზე მისულ სტუმრებს საშუალება აქვთ გაეცნონ, საქართველოს დამოუკიდებლობის დღის თემატიკაზე შექმნილ ისტორიულ ინსტალაციებთან ერთად, შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის მიერ წარმოდგენილ საინფორმაციო და საგამოფენო სტენდებს, ასევე, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის, სასაზღვრო პოლიციისა და საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის სპეცტექნიკას, აღჭურვილობას და სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენს. ღონისძიების ფარგლებში ბავშვებისთვის არაერთი თემატური საინფორმაციო-შემეცნებითი აქტივობა იმართება, მოწყობილია სხვადასხვა გასართობი სივრცე.
დამოუკიდებლობის დღისადმი მიძღვნილ ღონისძიებაზე, საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრი „112“-ის მიერ შიდა ქართლის მხარეში მცხოვრები მოქალაქეები დაჯილდოვდნენ, რომლებმაც მაღალი მოქალაქეობრივი პასუხისმგებლობა გამოიჩინეს და სხვა ადამიანების სიცოცხლე გადაარჩინეს.

• The Ministry of Internal Affairs is hosting an event dedicated to the Independen...
The Ministry of Internal Affairs is hosting citizens in Gori from 11:00 a.m. within the framework of the joint ceremonial event related to the Independence Day of Georgia.
The event, organized by the government administration, is taking place in the vicinity of the local Council. Visitors of the event have the opportunity to familiarize themselves with the historical installations created on the topic of Independence Day of Georgia, the information and exhibition stands are presented by various units of the Ministry of Internal Affairs, as well as special gear, equipment and helicopter of the Border Police Department of the Patrol Police Department, Border Police and Emergency Management Service. Within the framework of the event, a number of thematic information-cognitive activities are held for children, as well as various entertainment spaces arranged for them.
At the event dedicated to Independence Day, the public safety command center "112" awarded the citizens living in the Shida Kartli region who demonstrated high civic responsibility and saved other people's lives.