• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ 11 ნარკორეალიზატორი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს და გენერალური პროკურატურის თანამშრომლებმა, თბილისში, ფონიჭალის დასახლებასა და მარნეულში ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 11 ნარკორეალიზატორი დააკავეს.
დაკავებულები არიან: 2002 წელს დაბადებული რ.ი., 2002 წელს დაბადებული ა. ა., 2003 წელს დაბადებული ა.მ., 2002 წელს დაბადებული ე.ი., 1974 წელს დაბადებული ს.კ. და 1982 წელს დაბადებული ხ.ა., 1990 წელს დაბადებული ე.შ., 1987 წელს დაბადებული ე.ა., 1979 წელს დაბადებული ფ.ა., 1975 წელს დაბადებული ა.ა. და 1988 წელს დაბადებული ნ.მ.
დაკავებულებს ბრალად ედებათ წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვა და გასაღება.
დანაშაული 8 დან 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულები სისტემატურად ახდენდნენ ნარკოტიკული საშუალებების რეალიზაციას.
სამართალდამცველებმა, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, რამდენჯერმე განახორციელეს ბრალდებულებისგან ნარკოტიკული საშუალება „ჰეროინის“ საკონტროლო შესყიდვა და აღნიშნული შესყიდვების ფარული აუდიო-ვიდეო ჩაწერა.
პოლიციამ, დაკავებულების პირადი და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკისას, სარეალიზაციოდ გამზადებული ნარკოტიკული საშუალებები- 45 შეკვრად დაფასოებული „ჰეროინი“ და ფული ამოიღო.
წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა- შენახვისა და გასაღების ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლით მიმდინარეობს.

• The Ministry of Internal Affairs detained 11 drug dealers
Officers of the Main Division for the Fight against Illegal Drug Circulation under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs and the General Prosecutor’s Office detained 11 drug dealers as a result of jointly held operative and investigative activities in Tbilisi, Ponichala settlement and Marneuli.
The detainees are: R.I. (DoB 2002), A.A (DoB 2002), A.M. (DoB 2003) E.I. (DoB 2002) S.K. (DoB 1974) And KH.A. (DoB 1982), E.SH. (DoB1990), E.A., (DoB1987), FA (DoB 1979), A.A., (DoB1975). And N.M., (DoB1988).
The detainees are charged with illegal purchase, possession and sale of drugs in especially large quantities by a group committed with a prior agreement.
The committed crime envisages from 8 to 20 years or life imprisonment.
The investigation established that detainees sold drugs on a regular basis.
Based on the judge's decision, the law enforcers covertly purchased "Heroin" drug from the detained persons and audio-video taped the process.
During the personal search and search activities held in residential houses, the police seized drugs prepared and ready for sale, namely 45 packages of "heroin" and cash.
The investigation is in progress on the fact of illegal purchase, possession and sale of drugs in especially large quantities by a group committed with a prior agreement under Article 260 of the Criminal Code of Georgia.