• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ 2011 წელს რუსთაველის გამზირზე მომხდარი მკვლელობისთვი...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ 2011 წელს რუსთაველის გამზირზე მომხდარი მკვლელობისთვის ძებნილი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, დამამძიმებელ გარემოებაში ჯგუფურად ჩადენილი განზრახ მკვლელობისა და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვისთვის 2011 წლიდან ძებნილი, 1988 წელს დაბადებული ი.ა. დააკავეს.
გამოძიებით დადგენილია, რომ ი.ა.-მ და მისმა თანამზრახველებმა 2011 წლის 17 ოქტომბერს, თბილისში, რუსთაველის გამზირზე, შურისძიების მიზნით, ცეცხლსასროლი იარაღიდან განხორციელებული მრავლობითი გასროლის შედეგად, სიცოცხლისათვის შეუთავსებელი ჭრილობები მიაყენეს 1988 წელს დაბადებულ ზ.ტ.-ს და მიიმალნენ. დაჭრილი ზ.ტ. შემთხვევის ადგილზევე გარდაიცვალა.
ი.ა., ჩადენილი დანაშაულებრივი ქმედებისათვის, 2011 წლის 25 ოქტომბერს დაუსწრებლად მიეცა სისხლის სამართლის პასუხისგებაში.

• Ministry of Internal Affairs detained person wanted from 2011 for premeditated m...
The officers of Old Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained I.A. (DoB 1988) for premeditated murder committed in group under aggravating circumstances and illegal purchase and keeping of firearm. The mentioned person was wanted by law enforcement agency from 2011.
Investigation established that on October 17, 2011, on the basis of vengeance, I.A. and his accomplices inflicted multiple injuries with firearm shots to Z.T. (DoB 1988) on Rustaveli Avenue, Tbilisi and fled from the place of crime. The wounded victim died at the place of crime.