შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ჟურნალისტისთვის პროფესიულ საქმიანობაში ძალადობის მუქარით, უკანონოდ ხელის შეშლის, ძალადობითა და ძალადობის მუქარით დევნის და ჯგუფურად ჩადენილ ძალადობის ფაქტებზე კიდევ ერთი პირი - 2000 წელს დაბადებული ი.წ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ი.წ.-მ მიმდინარე წლის 5 ივლისს, თბილისში, რუსთაველის გამზირზე, „თბილისი პრაიდის“ საწინააღმდეგოდ გამართული აქციის მიმდინარეობის დროს, რევაზ თაბუკაშვილისა და გიორგი ჭანტურიას ქუჩების კვეთაზე, „ტვ პირველის“ ოპერატორს სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებისას ფიზიკური და სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენა.
ამავე ფაქტზე, სამართალდამცველებმა, 2 პირი დააკავეს: 14 ივლისს -1988 წელს დაბადებული ვ.ბ., ხოლო 17 ივლისს - 1997 წელს დაბადებული ნ.გ. ბრალდებულებმა „ტვ პირველის“ ოპერატორს სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებისას ფიზიკური და სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენეს.
5-6 ივლისს გამართული აქციების მიმდინარეობის დროს ჟურნალისტისთვის პროფესიულ საქმიანობაში ძალადობის მუქარით, უკანონოდ ხელის შეშლის, ძალადობითა და ძალადობის მუქარით დევნის, ასევე, ჯგუფური ძალადობის ფაქტებზე სულ დაკავებულია 26 პირი, კერძოდ:
•ჟურნალისტებისთვის პროფესიულ საქმიანობაში ძალადობის მუქარით, უკანონოდ ხელის შეშლის, ჯგუფური ძალადობის და ძალადობის მუქარით დევნის ფაქტებზე დაკავდა 22 პირი;

Ministry of Internal Affairs detained another violent demonstrator against Tbilisi Pride on July 5
The officers of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities, detained another person I.Ts. (DoB 2000) for unlawful interference with the journalist’s professional activities under the threats of violence, persecution under violence, or threat of violence and group violence.
The investigation established that on July 5 of the current year the accused I.Ts. verbally and physically assaulted the cameraman of “TV Pirveli” while performing his professional duties at the intersection of Revaz Tabukashvili and Giorgi Chanturia streets on Rustaveli Avenue.
On the same fact, the law enforcers have already detained 2 persons – V.B. (DoB 1988) on July 14, 2021 and N.G. (DoB 1997) on July 17, 2021 who verbally and physically assaulted the cameraman of “TV Pirveli” while performing his professional duties.
During the protest rallies held on July 5-6, 26 people were arrested in total for unlawful interference with the journalist’s professional activities under the threats of violence, persecution under violence, or threat of violence and group violence, in particular:
• 22 individuals have been arrested for unlawful interference with the journalist’s professional activities under the threats of violence, persecution under violence, or threat of violence and group violence;
• 3 persons have been arrested for raiding the office of Tbilisi Pride, group violence, persecution under violence or threat of violence and violation of inviolability of domicile or of any other property.