• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ 5 ნარკორეალიზატორი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკორეალიზაციის ბრალდებით 5 პირი დააკავეს.
წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ, დიდი ოდენობით სხვადასხვა სახის ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და გასაღების ბრალდებით, დაკავებული არიან 1996 წელს დაბადებული გ.მ., 1981 წელს დაბადებული დ.ვ., იორდანიის მოქალაქე 2001 წელს დაბადებული ბ.ა. და წარსულში ნასამართლევი პირები: 1981 წელს დაბადებული რ.მ., 1991 წელს დაბადებული ჟ.დ.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულების პირადი და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკის შედეგად, ნარკოტიკული საშუალებები „ჰეროინი“ და „მარიხუანა“ ამოიღეს.

As a result of operational measures and investigative actions, officers of the Main Division for Combating Illicit Drug Trafficking of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs have arrested 5 individuals on charges of selling drug.
The following individuals have been arrested on charges of illegal purchase, storage and sale of various types of narcotic drugs committed by group with prior agreement: G.M., born in 1996; D.V., born in 1981; Jordanian citizen B.A., born in 2001; and previously convicted individuals: R.M., born in 1981; Zh.D., born in 1991.
The police, based on a judge's ruling, conducted undercover drug purchases from individuals arrested on charges of illegal drug trafficking several times and secretly recorded the process.
Law enforcement officers seized the narcotics "heroin" and "marijuana" as a result of personal searches and search activities held in detainees' residential homes.