• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ 9 კილოგრამი „ჰაშიშის“ საქართველოში უკანონოდ შემოტან...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ 9 კილოგრამი „ჰაშიშის“ საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ნარკოტრანზიტის წინააღმდეგ ბრძოლის განყოფილების თანამშრომლებმა, გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის სამართალდამცავ ორგანოებთან ინტენსიური თანამშრომლობის შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით, 1992 წელს დაბადებული გ.კ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა გ.კ. თბილისში, DHL-ის ოფისის მიმდებარე ტერიტორიაზე დააკავეს. პოლიციამ დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, ამანათის სახით მიღებული, პირველადი ინფორმაციით, 9 კილოგრამი „ჰაშიში“ ამოიღო, რომელზეც დანიშნულია ექსპერტიზა. გამოძიებამ დაადგინა, რომ აღნიშნული ამანათი ნეპალიდან გერმანიის გავლით არის გამოგზავნილი.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე, საქართველოს სსკ-ს 262-ე მუხლით მიმდინარეობს.

• Ministry of Internal Affairs detained 1 person for illegal import of 9 kG of ”Ha...
The officers of the Unit Combating Narcotransit of the Main Division Combating Organized Crime of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of intensive cooperation with the law enforcement agencies of the Federal Republic of Germany detained G.K. (DoB: 1992) for illegal importing of drugs in especially large quantities to Georgia.
The law enforcers detained G.K. in the vicinity of the DHL Office in Tbilisi. During the personal search of a detainee the police seized the parcel which according to the initial information contained 9 kg of “hashish”. The relevant expertise shall be conducted. Investigation established that the parcel is sent from Nepal via Germany.
Investigation is in progress on the fact of illegal import of drugs in especially large quantity, the Article 262 of the Criminal Code of Georgia.