• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ 9 მილიონამდე ლარის ღირებულების ნარკოტიკული საშუალებე...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ სისხლის სამართლის 676 საქმეზე სხვადასხვა დროს ნივთმტკიცებად ამოღებული ნარკოტიკები თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისად გაანადგურა. განადგურებული ნარკოტიკების ღირებულება ე.წ. „შავ ბაზარზე“, დაახლოებით, 9 მილიონამდე ლარია.
შინაგან საქმეთა მინისტრის ბრძანების საფუძველზე, სამართალდამცველები ნარკოტიკულ და ფსიქოაქტიურ ნივთიერებებს, სასამართლოს შესაბამისი განაჩენის შემდეგ, სპეციალური მუდმივმოქმედი კომისიის თანდასწრებით, ეტაპობრივად ანადგურებენ.
სამინისტრომ გაანადგურა საქართველოს მასშტაბით სხვადასხვა დროს ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, უკანონო ბრუნვიდან ამოღებული ნარკოტიკული საშუალებები: 3065 აბი "სუბუტექსი", 302 გრამი "ჰეროინი", 205 აბი და 14 კაფსულა "ტრამადოლი", 327 კილოგრამი "კანაფი", 13 კილოგრამი "მარიხუანა", 16 კილოგრამი "კანაფის ფისი", 7 კილოგრამი და 1150 აბი "კოდეინი", 204 კაფსულა "მეტადონი" და 287 აბი "მდმა".
ნარკოტიკები ახალი ტექნოლოგიით, შესაბამისი გარემოსდაცვითი სტანდარტების მაღალტემპერატურულ ღუმელში განადგურდა. ნარკოტიკული საშუალებების განადგურების პროცესს, შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებთან ერთად, სხვადასხვა სამინისტროს და უწყების წარმომადგენლებიც დაესწრნენ.

• Ministry of Internal Affairs destructed drugs worth of up to 9 million GEL
The Ministry of Internal Affairs in compliance with the contemporary standards has destructed drugs seized at various stages of investigation of 676 criminal cases. The value of the destructed drugs at the so called “black market” is approximately 9 million Gel.
Based on the special Decree of the Minister of Internal Affairs and following the relevant Court decision, law enforcers are gradually conducting destruction of drugs and psychoactive substances in presence of the Standing Commission representatives.
The Agency destructed drugs seized from illegal circulation as a result of investigative activities held across the country, in particular: 3065 pills of “Subutex”, 302 gr. of “Heroin”, 205 pills and 14 capsules of “Tramadol”, 327 kg. of cannabis, 13 kg. of “Marijuana”, 16 kg. of semi-processed cannabis, 7 kg. and 1150 pills of “Codeine”, 204 capsules of “Methadone” and 287 pills of “MDMA”.
The mentioned drugs have been destructed in a special, high temperature oven, in accordance with the existing environmental standards. Process of drug destruction was attended by MIA representatives as well as the official representatives from the various ministries and governmental agencies.