• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ აფეთქების მომზადების ბრალდებით 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, აფეთქების მომზადების ბრალდებით, 1999 წელს დაბადებული დ.ხ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა თავდაპირველად ბრალდებული საპროტესტო აქციაზე საავტომობილო გზის სავალი ნაწილის ხელოვნურად გადაკეტვისა და პოლიციის კანონიერი მოთხოვნის დაუმორჩილებლობისთვის დააკავეს. დ.ხ.-ს პირადი ჩხრეკის შედეგად ამოღებული იქნა ე.წ. მოლოტოვის კოქტეილები, რომლის მოქმედებაში მოყვანამ შესაძლოა ადამიანის სხეულის მძიმე დაზიანება ან სიცოცხლის მოსპობა გამოიწვიოს.
პოლიციამ ორი ცალი მინის ბოთლი, ნაჭრის ფრაგმენტები და მათში მოთავსებული აალებადი ნავთობპროდუქტი (ე.წ. მოლოტოვის კოქტეილი) ნივთმტკიცებად ამოიღო.
ჩატარებული ექსპერტიზის დასკვნის თანახმად, მინის ბოთლებზე შემოხვეულ ნაჭრის ფრაგმენტებზე აღინიშნება ნავთობპროდუქტების კვალი.
მომხდარ ფაქტზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 18-229-ე პრიმა მუხლის პირველი ნაწილით მიმდინარეობს.

• Ministry of Internal Affairs Arrested 1 Person for Preparing an Explosion
As a result of operational measures and investigative actions conducted by the employees of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, D.Kh., (DoB 1999) was arrested on charges of preparation of an explosion.
Law enforcement officers initially arrested the accused person for artificially blocking the traffic roadway during a protest rally and disobeying the lawful request of the police. As a result of a personal search of D.Kh., the so-called “Molotov cocktails” were seized, the use of which could cause serious bodily injury or death.
The police seized two glass bottles, fragments of cloth and a flammable petroleum product (so-called Molotov cocktail) placed in them as evidence.
According to the forensic report, traces of petroleum products are observed on the fragments of cloth wrapped around the glass bottles.