• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ჩოხატაურში მომხდარი ყაჩაღობის ფაქტი გახსნა - დაკავებ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიის პოლიციის დეპარტამენტის ჩოხატაურის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის აბაშის რაიონულ სამმართველოსთან ერთად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1999 წელს დაბადებული ბ.ღ. მუქარის გამოყენებით ჩადენილი ყაჩაღობის ბრალდებით, აბაშის მუნიციპალიტეტში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული მიმდინარე წლის 25 აგვისტოს, დაბა ჩოხატაურში, მერაბ კოსტავას ქუჩაზე მდებარე ავტოგასამართ სადგურს ყაჩაღურად თავს დაესხა, იარაღის მუქარით ოპერატორს ფული გასტაცა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიული და სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, ბ.ღ. საკუთარ საცხოვრებელ სახლში, ბრალდებულის სახით დააკავეს.
პოლიციამ, დაკავებულის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, ყაჩაღობის შედეგად მოპოვებული ფულის ნაწილი და დანაშაულის ჩადენის იარაღი - პნევმატური პისტოლეტი ნივთმტკიცების სახით ამოიღო.
მუქარის გამოყენებით ჩადენილ ყაჩაღობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 179-ე მუხლის პირველი ნაწილით მიმდინარეობს.

• The Ministry of Internal Affairs solved the fact of armed robbery in Chokhatauri...
The Ministry of Internal Affairs solved the fact of armed robbery in Chokhatauri - 1 person detained
The officers of Chokhatauri Police Division of Guria Police Department along with Abasha Police Division of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained B.Gh. (DoB 1999) in Abasha Municipality for an armed robbery committed under threats.
The investigation established that on August 25 of the current year, the accused person committed the armed robbery of the gas station on Merab Kostava Street in Chokhatauri, illegally appropriated cash from the operator under the pressure of the firearm and fled the scene.
As a result of operative and investigative activities, the law enforcers arrested B.Gh. as a defendant in his own place of residence.
During the search of the detainee's house, the police seized part of the appropriated cash obtained as a result of the robbery and a weapon - a pneumatic pistol - as evidence.
The fact of armed robbery committed under threats is being investigated under Article 179, I part of the Criminal Code of Georgia.