• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ დიდი ოდენობით ჰეროინი ამოიღო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1976 წელს დაბადებული რ.კ., დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 5-დან 8 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
სამართალდამცველებმა, რუსთავში, დაკავებულის საცხოვრებელი ბინის და მისი პირადი ჩხრეკისას 4 შეკვრად დაფასოებული ჰეროინი ამოიღეს. ასევე, ამოღებულია ბრალდებულის მიერ ერთ-ერთი საცხოვრებელი კორპუსის სადარბაზოში გადამალული 1 შეკვრა ჰეროინი.
გამოძიება დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს, საქართველოს სსკ-ს 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით.

The officers of the Division Combating Illegal Circulation of Drugs of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-searching and investigative activities detained R.K. (DoB: 1976) in Tbilisi for illegal purchase and keeping of drugs in large quantity. The crime committed by him envisages imprisonment from 5 to 8 years in length.
During the personal search of the detainee and search activities held in his apartment in Rustavi, the law enforcers seized 4 packs of heroine. Also, 1 pack of heroine hidden by the offender in the main entrance of one of the residential buildings was seized.
The investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in large quantities (article 260, III part, sub-clause “a” of the Criminal Code of Georgia).