• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ჯგუფურად ჩადენილი ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანე...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ჯგუფურად ჩადენილი ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით 4 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ისანი-სამგორის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წარსულში სხვადასხვა დანაშაულისთვის ნასამართლევი 3 პირი: 1975 წელს დაბადებული დ.ქ., 1979 წელს დაბადებული მ.ჯ. , 1980 წელს დაბადებული ზ.შ. და 1990 წელს დაბადებული ლ.გ., ჯგუფურად ჩადენილი ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ პარტია "ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველოს" წევრი, მარნეულის საკრებულოს თავმჯდომარის მრჩეველი, 1991 წელს დაბადებული თემურ შუბითიძე ​მიმდინარე წლის 30 სექტემბერს, კუთვნილი ავტომობილით ზემო ფონიჭალა-მარნეულის გზატკეცილზე მოძრაობდა, რა დროსაც მის ავტომანქანას უკანა მხრიდან მიზანმიმართულად შეაჯახეს "ოპელის" მარკის ავტომობილი, რომლითაც ბრალდებულები გადაადგილდებოდნენ. მათ თემურ შუბითიძეს ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ.
დაშავებული თემურ შუბითიძე სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ბრიგადის მიერ გადაყვანილი იქნა საავადმყოფოში, სადაც მას დაუდგინდა სახის ძვლების მრავლობითი ფრაგმენტული მოტეხილობა და ჩაუტარდა გადაუდებელი, სასწრაფო ქირურგიული ოპერაცია.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბრალდებულები დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 117-ე მუხლის მე-5 ნაწილის „ე“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც ჯგუფურად ჩადენილ ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებას გულისხმობს.

• Ministry of Internal Affairs detained four persons for causing severe health dam...
Ministry of Internal Affairs detained four persons for causing severe health damage on purpose committed in group
The officers of Isani-Samgori police division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative and investigative activities detained three, previously convicted persons: D.K. (DoB 1975) M.J. (DoB 1979), Z.Sh. (DoB 1980) as well as L.G. (DoB 1990) on the basis of the relevant court decision, for causing severe health damage on purpose committed in group.
The investigation established that on September 30 of the recent year, Temur Shubitidze, born in 1991, a member of the Georgian Dream - Democratic Georgia party, an advisor to the chairman of the Marneuli local council (“Sakrebulo”), was driving on the Zemo Ponichala-Marneuli highway, when his vehicle was hit by “Opel” made vehicle on purpose in which the mentioned persons were traveling. They physically assaulted Temur Shubitidze and fled from the place of crime.
Temur Shubitidze was transferred to the hospital by the ambulance crew, where he was diagnosed with multiple fragmentary fractures of the facial bones and underwent emergency surgery.
As a result of operative-investigative activities law enforcers managed to detain the assailants.
Investigation is in progress on the fact of causing severe health damage on purpose committed in group, crime envisaged under the article 117, V part, sub-paragraph “E” of the Criminal Code of Georgia.