• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ერთ-ერთ ღამის კლუბში მყოფი სტუმრის კუთვნილი მოტოციკლ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ერთ-ერთ ღამის კლუბში მყოფი სტუმრის კუთვნილი მოტოციკლის ქურდობის ფაქტზე წარსულში ნასამართლევი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დიდუბე-ჩუღურეთის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1998 წელს დაბადებული, წარსულში ქურდობისა და სხვისი ნივთის დაზიანებისთვის ნასამართლევი რ.გ. ქურდობის ფაქტზე დააკავეს. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 4-დან 7 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 24 ივნისს ერთ-ერთ ღამის კლუბში ღონისძიებაზე მყოფი სტუმრის, დ.ლ.-ს კუთვნილი მოტოციკლი ამავე კლუბის მიმდებარე ტერიტორიიდან მოიპარა და შემთხვევის ადგილიდან მიმალვა სცადა.
სამართალდამცველებმა იგი მომხდარიდან რამდენიმე წუთში, ცხელ კვალზე დააკავეს, მოპარული მოტოციკლი კი ნივთმტკიცებად ამოიღეს. საგამოძიებო მოქმედებების დასრულებისთანავე, სატრანსპორტო საშუალება კანონიერ მფლობელს დაუბრუნდება.

• Previously convicted individual has been detained by the Ministry of Internal Af...
Previously convicted individual has been detained by the Ministry of Internal Affairs on the fact of stealing of motorcycle belonging to a guest of one of the night clubs
The officers of Didube-Chughureti Division of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-searching and investigative activities, on the fact of stealing detained R.G. (DoB: 1998) previously convicted for robbery and damaging of others items. The crime committed by him envisages imprisonment from 4 to 7 years in length.
The investigation established that on June 24 of the current year the offender stole a motorcycle belonging to D.L., the guest of a night club. The motorcycle was stolen by him from the territory in the vicinity of the same club, after which the offender tried to escape from the scene.
The law enforcers detained him in a few minutes after the incident, while the stolen motorcycle was seized as a material evidence. As soon as the investigative actions are completed, the vehicle will be returned to its legal owner.
The investigation is in progress on the fact of theft (sub-clause “d”, part III of the Article 177 of the Criminal Code of Georgia).