• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ფსიქოტროპული აფთიაქის დაყაჩაღების ბრალდებით 2 პირი ც...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ჯგუფურად ჩადენილი ყაჩაღობის ფაქტზე, წარსულში ნასამართლევი 2 პირი: 1976 წელს დაბადებული ა.ტ. და 1987 წელს დაბადებული გ.შ. ცხელ კვალზე დააკავეს. მათ მიერ ჩადენილი დანაშაული 6-დან 12 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულები მიმდინარე წლის 23 აპრილს თბილისში, ი.ჯავახიშვილის ქუჩაზე მდებარე ფსიქოტროპულ აფთიაქს თავს დაესხნენ, გამყიდველს, ცივი იარაღის მუქარით, თანხა და პირადი ნივთები გასტაცეს. ერთ-ერთმა თავდამსხმელმა ქალს მსუბუქი ჭრილობა მიაყენა. დაშავებულს კლინიკაში სამედიცინო დახმარება გაეწია და სახლში გაწერეს.
სამართალდამცველებმა ა.ტ. და გ.შ. კახეთის გზატკეცილზე დააკავეს. გ.შ.-ს დროებითი საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, პოლიციამ აფთიაქიდან გატაცებული თანხის ნაწილი, აფთიაქის თანამშრომლის მართვის მოწმობა, მის სახელზე რეგისტრირებული პლასტიკური ბარათები, ასევე, სავარაუდოდ, დანაშაულის ჩადენის იარაღი და ის ტანსაცმელი ამოიღო, რომელიც დაკავებულებს ყაჩაღობის დროს ეცვათ. გამოძიება საქართველოს სსკ-ს 179-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილებით მიმდინარეობს.

• Ministry of Internal Affairs detained 2 persons for robbery of psychotropic drug...
The officers of Old Tbilisi Division of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative and investigative activities on the fact of robbery committed in group detained previously convicted 2 individuals, namely, A.T. (DoB: 1976) and G.Sh. (DoB: 1987). The Crime committed by them envisages imprisonment from 6 to 12 years in length.
The investigation established that on April 23 of the current year the offenders attacked psychotropic drugstore located in I.Javakhishvili str., Tbilisi. The seller was threatened with a cold arm and consequently money and personal belongings were stolen. One of the offenders slightly injured the women. The injured was hospitalized and soon discharged from the hospital.
The law enforcers detained A.T. and G.Sh.in Kakheti highway. During the search of the temporary apartment of G.Sh. police seized part of stolen money, driving license of the employee of the drugstore, plastic cards registered on his name, the weapon of crime and the clothes in which the offenders were allegedly dressed on the day of robbery. The investigation is in progress under the II and III parts of the article 179 of the Criminal Code of Georgia.