• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს და გლდანი-ნაძალადევის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1972 წელს დაბადებული ზ.გ., განზრახ მკვლელობის და ქურდობის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 7-დან 15-წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 18 თებერვალს თბილისში, ლერი ლაგურაშვილის ქუჩაზე, ურთიერთშელაპარაკებისას, ნაცნობს - 1960 წელს დაბადებულ გ.ჩ.-ს ცივი იარაღით სხეულზე სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა, რის შედეგადაც იგი შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა. ამის შემდეგ ზ.გ.-მ სახლიდან საყოფაცხოვრებო ტექნიკა მოიპარა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული მომხდარიდან რამდენიმე საათში, თბილისში დააკავეს. პოლიციამ ნაქურდალი ნივთი ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება განზრახ მკვლელობის და ქურდობის ფაქტზე მიმდინარეობს, საქართველოს სსკ-ს 108-ე და 177-ე მუხლებით.

The officers of Gldani-Nadzaladevi Division and the officers of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of jointly held operative and investigative activities detained in Tbilisi Z.G. (DoB: 1972) for premediated murder and robbery. The crime committed envisages imprisonment from 7 to 15 years in length.
The investigation established that the offender on Fenruary18, in L.Lagurashvili Street, Tbilisi, on the basis of a conflict wounded with a cold arm G.Ch. (DoB: 1960). Due to the received injuries the victim died at the place of crime. Later Z.G. stole household appliances from the house and fled from the crime scene.
Law enforcers managed to detain the offender several hours later in Tbilisi. Stolen items were seized by Police as material evidences.
Investigation is in progress on the fact of premeditated murder and robbery, article 108 and article 177 of the Criminal Code of Georgia.