• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ გარდაბანში გასულ წელს მომხდარი მკვლელობა გახსნა - დ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ინტენსიური კომპლექსური ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, გასულ წელს გარდაბნის მუნიციპალიტეტში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი გახსნეს.
1984 წელს დაბადებული გ.ი. ორი ან მეტი პირის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით არის დაკავებული.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა გასული წლის ივნისის თვეში, გარდაბნის მუნიციპალიტეტში, მასთან ნათესაურ კავშირში მყოფ ცოლ-ქმარს - 1942 წელს დაბადებულ შ.მ. -სა და 1935 წელს დაბადებულ ი.მ.-ს მათსავე საცხოვრებელ სახლში ბლაგვი საგნით სასიკვდილო დაზიანებები მიაყენა, რის შემდეგაც დაზარალებულების კუთვნილ თანხას მართლსაწინააღმდეგოდ დაეუფლა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. ცოლ-ქმარი მიყენებული დაზიანებების შედეგად გარდაიცვალა.
ორი ან მეტი პირის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილ განზრახ მკვლელობის ფაქტზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 109-ე მუხლის მესამე ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Case of Murder in Gardabani solved by the Ministry of Internal Affairs
The officers of Kvemo Kartli Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of complex operative-search and investigative activities solved the case of murder that took place a year ago, in Gardabani municipality.
G.I. (DoB 1984) was detained by police for committing premeditated murder under the aggravating circumstances against two or more persons.
Investigation established that in June of the last year, detainee inflicted lethal injuries with a blunt object to spouses- M.Sh. (DoB 1942) and I.M. (DoB 1935) in their own house. It is notable that victims were relatives of the offender. After committing premeditated murder, G.I. illegally appropriated cash owned by the deceased persons.
Investigation is in progress on the fact of premeditated murder against two or more persons, committed under the aggravating circumstances, article 109 envisaged by the Criminal Code of Georgia.