• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ გორში მომხდარი დაჭრისა და მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვა...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ გორში მომხდარი დაჭრისა და მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1991 წელს დაბადებული ნ.ს. განზრახ მკვლელობისა და განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა გორში, ურთიერთდაპირისპირებისას, 1990 წელს დაბადებულ ი.კ. და 1996 წელს დაბადებული ვ.ღ. ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით დაჭრა. მიღებული ჭრილობების შედეგად, ი.კ. გარდაიცვალა, ხოლო ვ.ღ. საავადმყოფოშია მოთავსებული, სადაც შესაბამისი სამედიცინო დახმარება უტარდება.
პოლიციამ ნ.ს. ცხელ კვალზე დააკავა. სამართალდამცველებმა დანაშაულის ჩადენის იარაღი ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს.
განზრახ მკვლელობისა და განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 108-ე და 19-109-ე მუხლებით მიმდინარეობს.

• The Ministry of Internal Affairs solved the case of stabbing and murder in Gori ...
The employees of Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search measures and investigative activities detained N.S. (DoB 1991) on charges of premeditated murder and attempted premeditated murder.
The investigation established that the defendant, during a confrontation in Gori, wounded I.K. (DoB1990) and V.G. (DoB 1996) with a firearm. As a result of the wounds received I.K. died, and V.G. is undergoing appropriate medical care at the hospital.
Police arrested N.S. as a result of immediate activities. Law enforcement officers seized the weapon of crime as evidence.
The investigation into the fact of premeditated murder and attempted premeditated murder is being conducted under Articles 108 and 19-109 of the Criminal Code of Georgia.