• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ გუდაურში ძალადობის ბრალდებით ორი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1988 წელს დაბადებული ვ.წ. - ორი ან მეტი პირის მიმართ ჩადენილი ძალადობის ბრალდებით, 1993 წელს დაბადებული შ.ე. კი ჯგუფურად ჩადენილი ძალადობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 23 თებერვალს, გუდაურში მდებარე ერთ-ერთ კაფე-ბარში, არაფხიზელ მდგომარეობაში მყოფი ვ.წ. და ამავე ბარის დაცვის რამდენიმე თანამშრომელი, მათ შორის შ.ე., ერთმანეთს ფიზიკურად დაუპირისპირდნენ. ვ.წ.-მ ფიზიკური და სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენა კაფე-ბარის მეპატრონესაც. პოლიციამ, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, მომხდარიდან მეორე დღეს, ვ.წ. - მცხეთაში, შ.ე. კი გუდაურში დააკავა. ინციდენტში მონაწილე სხვა პირების მიმართ ტარდება საგამოძიებო მოქმედებები.
მომხდარ ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე მუხლის 1-ლი პრიმა ნაწილის „ბ“ და „გ“ ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს, რაც ორი ან მეტი პირის მიმართ, ჯგუფურად ჩადენილ ძალადობას გულისხმობს.

• Two persons detained in Gudauri for violence
The officers of Mtskheta-Mtianeti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities detained V.Ts. (DoB 1988) for violence committed against two or more persons and Sh.E. (DoB 1993) for violence committed in group.
Investigation established that on February 23, physical confrontation between V.Ts. (under the influence of the alcohol) and security staff of one of the caf-bars located in Gudauri took place. V.Ts. physically and verbally assaulted the bar owner as well. As a result of the investigative activities V.Ts. was detained in Mtskheta, while Sh. E. was taken under arrest in Gudauri. At this moment investigative activities are being carried out in connection with others involved in the incident.
Investigation is in progress on the fact of violence against two or more persons committed in group, article 126, I part, sub-paragraphs “A” and “C” of the Criminal Code of Georgia.