• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ინტერპოლის წითელი ცირკულარით ძებნილი 5 პირი დააკავა ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ძებნის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, ინტერპოლის წითელი ცირკულარით თურქეთის რესპუბლიკის მიერ ძებნილი 5 პირი ბათუმში დააკავეს.
დაკავებულები არიან:
1977 წელს დაბადებული ო.გ., რომელსაც სხეულის დაზიანება და სექსუალური ძალადობა ედება ბრალად. იგი სამართალდამცველების მიერ 2021 წლიდან იძებნებოდა.
1983 წელს დაბადებული ფ.დ., რომელიც ბრალდებულია სხეულის დაზიანების, იარაღის ტარებისა და თავისუფლების უკანონო აღკვეთისათვის. იგი წითელი ცირკულარით 2020 წლიდან იყო ძებნილი.
1985 წელს დაბადებული ა.ე., რომელსაც თურქეთის ინტერპოლი ჯგუფურად ჩადენილი შეიარაღებული ძარცვისა და თავისუფლების უკანონო აღკვეთისათვის 2021 წლიდან ეძებდა.
1988 წელს დაბადებული თ.ა., რომელიც თურქი სამართალდამცველების მიერ შეიარაღებული ძარცვასა და თავისუფლების უკანონო აღკვეთის ბრალდებით, წითელი ცირკულარით, 2019 წლიდან იძებნებოდა.
1971 წელს დაბადებული ბ.ი., რომელიც პროსტიტუციაში ჩართვის, პროსტიტუციისთვის ადგილის გამოყოფისა და პროსტიტუციის წახალისებისათვის წითელი ცირკულარით 2017 წლიდან იყო ძებნილი.

• MINISTRY OF INTERNAL AFFAIRS DETAINED 5 PERSONS WANTED BY INTERPOL RED NOTICE
The officers of the Search Division of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative and search activities detained in Batumi 5 persons wanted under the Interpol Red Notice of Turkey.
The detainees are as follows:
O.G (DoB: 1977) is charged with inflicting bodily injuries and sexual assault. The subject is wanted by the law enforcement agencies from 2021.
F.D. (DoB: 1983) is charged with inflicting bodily injuries, carrying of weapon and illegal deprivation of liberty. The subject is wanted under the Red Notice from 2020.
A.E. (DoB: 1985) is wanted from 2021 by the Interpol of Turkey for armed robbery and illegal deprivation of liberty committed in group.
T.A. (DoB: 1988) is wanted from 2019 by the law enforcement officers of Turkey under the Red Notice on the fact of armed robbery and illegal deprivation of liberty.
B.I. (DoB: 1971) is wanted from 2017 under the Red Notice for engaging in prostitution, providing logging for prostitution and encouraging prostitution.