• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ყაჩაღობის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის გორის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1995 წელს დაბადებული ნ.გ. ჯგუფურად ჩადენილი ყაჩაღობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, თანამზრახველთან ერთად, ქალაქ გორში სლოტ-კლუბი დააყაჩაღა, 1650 ლარი გაიტაცა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა, ნ.გ.-ს პირადი ჩხრეკისას, გატაცებული თანხის ნაწილი, დანა, სამედიცინო ხელთათმანები და პირბადე ნივთმტკიცებად ამოიღეს. ასევე, ამოღებულია დანაშაულის ჩადენის იარაღი - შავი ფერის 2 სანთებელა-პისტოლეტი.
თანამზრახველის დადგენა-დაკავების მიზნით მიმდინარეობს ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებები.
გამოძიება ჯგუფურად ჩადენილი ყაჩაღობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 179-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით).

• Person detained for ared robbery committed in group
The officers of Gori police Division under Shida Kartli Police Department, as a result of operative-investigative activities detained N.G. (DoB 1995) for armed robbery committed in group.
Investigation established that detainee along with his accomplices assaulted the slot-clut located in Gori, illegally appropriated 1650 GEL and fled from the place of crime.
During the personal search of the detainee law enforcers seized part of appropriated cash, knife, medical gloves and mask as evidence. Policemen also seized two replica pistols as the weapon of crime.
In order to establish and detain others involved din the mentioned crime, investigation is in progress.
Investigation is in progress on the fact of armed robbery committed in group, article 179, II part, sub-paragraph B of the Criminal Code.