• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ, კამპანიის - „ემეგობრე პოლიციას“ ფარგლებში, სკოლებში...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ, კამპანიის - „ემეგობრე პოლიციას“ ფარგლებში, სკოლებში საინფორმაციო შეხვედრები დაიწყო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კამპანიის - „ემეგობრე პოლიციას“ ფარგლებში ბათუმში სახალხო ღონისძიების შემდეგ სკოლებში საინფორმაციო შეხვედრები დაიწყო. შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლები ბათუმში, ილია ჭავჭავაძის სახელობის N1 საჯარო სკოლაში და N20 საჯარო სკოლაში მოსწავლეებს შეხვდნენ.
შეხვედრის მიზანი იყო არასრულწლოვანთა დანაშაულის პრევენცია, მოზარდების ცნობიერების ამაღლება, როგორც საგზაო და სახანძრო, ასევე, სამოქალაქო და საზოგადოებრივი უსაფრთხოების შესახებ.
ღონისძიება კითხვა-პასუხის რეჟიმში გაგრძელდა. სამართალდამცველებმა მოსწავლეების შეკითხვებს ამომწურავად უპასუხეს და იმედი გამოთქვეს, რომ შეხვედრაზე დაწყებული მეგობრობა მომავალშიც გაგრძელდება.
კამპანიას - „ემეგობრე პოლიციას“ განგრძობითი ხასიათი ექნება და საინფორმაციო შეხვედრები ქვეყნის მასშტაბით კიდევ ხუთი რეგიონის სხვადასხვა სკოლაში გაიმართება.

• The Ministry of Internal Affairs, within the framework of ”Befriend the Police” ...
The Ministry of Internal Affairs, within the framework of ”Befriend the Police” campaign, started informational meetings in schools
Within the framework of the campaign of the Ministry of Internal Affairs - "Befriend the Police", after the public event in Batumi, informational meetings were launched in schools. The representatives of the Ministry of Internal Affairs met with the students of Ilia Chavchavadze Public School N1 and Public School N20 in Batumi.
The purpose of the meeting was to prevent juvenile delinquency, to raise the awareness of juveniles on traffic and fire, as well as civil and public safety.
Employees of the Patrol Police, Criminal Police, Emergency Response Center "112", Emergency Situations Management Service, and the Human Rights Protection and Quality Investigation Monitoring Department provided juveniles with important information of law and order and relevant topics, such as: children's rights (according to age), premature Marriage, bullying and organized crime.