• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ხობის მუნიციპალიტეტში მომხდარი დაჭრის ფაქტი ცხელ კვა...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ხობის მუნიციპალიტეტში მომხდარი დაჭრის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია ერთი პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ხობის მუნიციპალიტეტის ერთ-ერთ სოფელში მომხდარი დაჭრის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნეს, დაკავებულია 1942 წელს დაბადებული დ.მ. მას დამამძიმებელ გარემოებაში ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილი განზრახ მკვლელობა მცდელობა ედება ბრალად.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 14 აპრილს, ხობის მუნიციპალიტეტში, ოჯახური კონფლიქტის დროს, შვილიშვილს - 1997 წელს დაბადებულ მ.გ.-ს ცივი იარაღით გულ-მკერდის არეში დაზიანებები მიაყენა. დაჭრილი მამაკაცი გადაყვანილია კლინიკაში, სადაც შესაბამისი მკურნალობა უტარდება.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დ.მ. დანაშაულის ჩადენიდან მალევე ხობის მუნიციპალიტეტში დააკავეს.
ოჯახის წევრის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილ განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 11 პრიმა-109-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ვ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• The Ministry of Internal Affairs solved the case of wounding in Khobi Municipali...
The Ministry of Internal Affairs solved the case of wounding in Khobi Municipality as a result of immediate activities - one person detained
The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-investigative activities solved the case of wounding in one of the villages of Khobi Municipality. Police arrested D.M. (DoB 1942) who is accused of the attempted premeditated murder committed under aggravating circumstances against a family member.
The investigation established that on April 14 of the current year, during a family conflict in Khobi Municipality, the accused person inflicted injuries with a cold steel to his grandson – M.G. (DoB 1997) in the chest area. The injured man has been transferred to the treating facility where he is undergoing relevant medical treatment.
As a result of immediate operative-search and investigative activities, the law enforcers arrested D.M. shortly after the crime was committed in Khobi Municipality.
Police has also seized the weapon of crime - a knife as evidence.
The investigation is in progress on the fact of the attempted premeditated murder committed under aggravating circumstances against a family member, article 109 (11), part II, sub-paragraph “F” of the Criminal Code of Georgia.