• ქვემო ქართლის პოლიციამ მარნეულში 2 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის მარნეულის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ორი პირი - 1996 წელს დაბადებული ბ.ბ. და 1999 წელს დაბადებული გ.ხ. დააკავეს. მათ ბრალი პოლიციელის მიმართ წინააღმდეგობაში, საზოგადოებრივი წესრიგის დაცვისთვის ხელის შეშლასა და სამართალდამცველთა საქმიანობის შეწყვეტის ან შეცვლის მიზნით ჩადენილ ძალადობაში ედებათ.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ალკოჰოლის ზემოქმედების ქვეშ მყოფმა ბრალდებულებმა, მიმდინარე წლის 23 მარტს, მარნეულში, პოლიციელებსა და შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის თანამშრომლებს, სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებისათვის ხელის შეშლის მიზნით, სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს.

• Two persons detained by Marneuli police
The officers of Marneuli police division of Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative –search and investigative activities detained two persons- B.B. (DoB 1996) and G.Kh. (DoB 1999) under the charges of offering resistance to police and interference in ensuring public order and violence against law enforcers with the aim to terminate or modify the activities of protector of public order.
Investigation established that on March 23 the mentioned detainees under the alcohol influence, verbally and physically assaulted police officers and representatives of Emergency Situations Management Service with the purpose to interfere in their official duties.
Investigation is in progress on the fact of offering resistance to police and interference in ensuring public order and violence against law enforcers with the aim to terminate or modify the activities of protector of public order, article 353, II part envisaged by the Criminal Code.