• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ მუქარის, იძულებისა და კომპიუტერულ სისტემაში უნებართ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ მუქარის, იძულებისა და კომპიუტერულ სისტემაში უნებართვო შეღწევის ფაქტზე ერთ პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატრებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1984 წელს დაბადებული ო.ი. მუქარის, იძულებისა და კომპიუტერულ სისტემაში უნებართვო შეღწევის ფაქტზე, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 20 აპრილს, ო.ი. 1984 წელს დაბადებულ ქ.ე.-ს და 1989 წელს დაბადებულ ნ.უ.-ს ჯანმრთელობის დაზიანებით დაემუქრა.
ასევე, დაკავებულმა იძულებით გამოართვა ერთ-ერთ დაზარალებულს მისი კუთვნილი ტელეფონი.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 151-ე, 150-ე და 284-ე მუხლებით მიმდინარეობს, რაც მუქარას, იძულებას და კომპიუტერულ სისტემაში უნებართვო შეღწევას გულიხსმობს.

• Ministry of Internal Affairs Detained One Person for Threatening, Coercion and U...
Ministry of Internal Affairs Detained One Person for Threatening, Coercion and Unauthorized Access to Computer System
The officers of the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained O.I. (DoB 1984), as a result of operative and investigative activities in Tbilisi for threatening, coercing and unauthorized access to a computer system.
The investigation established that on April 20 of the current year, O.I. threatened K.E. (DoB 1984) and N.U. (DoB 1989) with a health damage.
Herewith, detainee forcibly appropriated the mobile phone owned by one of the victims.
The investigation is in progress on the fact of threat, coercion and unauthorized access to a computer system, crime envisaged under article 151, 150 and 284 of the Criminal Code of Georgia.