• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ნარკოდანაშაულისთვის 22 პირი დააკავა, მათ შორის 12 ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის, თბილისის, აჭარის, სამეგრელო-ზემო სვანეთისა და იმერეთის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებმა, ბოლო პერიოდში ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 22 პირი დააკავეს, მათ შორის 12 ნარკორეალიზატორია.
დაკავებულებს შორის არიან, როგორც საქართველოს, ასევე, ბელარუსის, უკრაინის, იორდანიისა და თურქეთის მოქალაქეები.
დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების, ასევე, ნარკოტიკული საშუალება „მარიხუანას“ უკანონო გასაღების, გასაღების მცდელობისა და გასაღების მომზადების ფაქტებზე დაკავებულები არიან: 1979 წელს დაბადებული ვ.კ., 1997 წელს დაბადებული გ.ტ., 2001 წელს დაბადებული ა.ღ., 1994 წელს დაბადებული დ.ს. და წარსულში ნასამართლევი პირები: 1966 წელს დაბადებული კ.ჭ., 1998 წელს დაბადებული შ.ა. და 1998 წელს დაბადებული კ.ჭ.
ასევე, უცხო ქვეყნის მოქალაქეები: 1994 წელს დაბადებული ა.შ., 1982 წელს დაბადებული ზ.პ., 2001 წელს დაბადებული ო.ს., 2000 წელს დაბადებული მ.გ. და 1999 წელს დაბადებული ი.ო.
დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების, ასევე, ფსიქოტროპული ნივთიერებების უკანონო შეძენა-შენახვისა და უკანონო შეძენა-შენახვის მცდელობის ფაქტებზე დაკავებულები არიან 1989 წელს დაბადებული ლ.ლ. და წარსულში ნასამართლევი პირები: 1994 წელს დაბადებული ა.ზ., 1991 წელს დაბადებული ნ.გ., 1980 წელს დაბადებული რ.ბ. და 1985 წელს დაბადებული ა.ვ.
ასევე, უცხო ქვეყნის მოქალაქეები: 1991 წელს დაბადებული გ.ს., 2004 წელს დაბადებული ს.ს., 1991 წელს დაბადებული ა.გ., 1997 წელს დაბადებული მ.ხ. და 1999 წელს დაბადებული ო.ფ.
სამართალდამცველებმა ნარკოდანაშაულის ბრალდებით დაკავებული პირების პირადი და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკისას, ასევე, მათ მიერ მითითებული ლოკაციებიდან სხვადასხვა სახის განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები, მათ შორის „ჰეროინი“, „ბუპრენორფინი“, „ექსტაზი“, „სუბოქსინი“, „მეტადონი“, „ამფეტამინი“, „მეფედრონი“, „ალფა-პვპ“ და „მარიხუანა“ ამოიღეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე, 18-260-ე, 19-260-ე, 261-ე, 18-273-ე პრიმა, 19-273-ე პრიმა და 273-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს.

As a result of recently held operational measures and investigative actions, officers of the Central Criminal Police of the Ministry of Internal Affairs, Tbilisi, Adjara, Samegrelo-Zemo Svaneti and Imereti Police Departments have arrested 22 people for drug crimes, including 12 drug dealers.
The detainees are the citizens of Georgia, Belarus, Ukraine, Jordan and Turkey.
The following persons have been detained for the facts of illegal selling, attempted selling and preparation of selling of large and especially large quantities of drugs as well as narcotic drug "marijuana": V.K. born in 1979, G.T. born in 1997, A.Gh. born in 2001, D.S. born in 1994 and previously convicted persons: K.Ch. born in 1966, Sh.A. born in 1998 and K.Ch. born in 1998.
Also, foreign citizens: A.S. born in 1994, Z.P. born in 1982, O.S. born in 2001, M.G. born in 2000 and I.O. born in 1999
The following persons were detained for the illegal acquisition and storage of large and especially large quantities of narcotic drugs and psychotropic substances and attempted illegal acquisition and storage: L.L., born in 1989, and previously convicted persons: A.Z., born in 1994, N.G., born in 1991, R.B., born in 1980, and A.V., born in 1985.
Also, foreign citizens: G.S., born in 1991, S.S., born in 2004, A.G., born in 1991, M.Kh., born in 1997, and O.F., born in 1999.
The committed crimes envision punishment up to 20 years or life imprisonment.
The police, based on a judge's ruling, have conducted the so-called control drug purchases from individuals arrested on charges of illegal drug trafficking several times and have secretly made audio and video recordings depicting the process of purchases.
During the personal searches and search activities held in residential homes of individuals arrested on charges of drug crimes, law enforcement officers also seized a particularly large amount of various types of narcotics from locations indicated by them, including "heroin", "buprenorphine", "ecstasy", "suboxin", "methadone", "amphetamine", "mephedrone", "alpha-PVP", and "marijuana".
As a result of the investigative actions, the police have seized adhesive tapes, and electric scales, money allegedly obtained from drug sales, as evidence.