• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ნარკოდანაშაულისთვის 7 პირი დააკავა, მათ შორის 3 ნარკ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის და ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის თანამშრომლებმა, თბილისსა და შიდა ქართლში ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულისთვის 7 პირი დააკავეს, მათ შორის 3 ნარკორეალიზატორია.
ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვა-გასაღებისა და გასაღების მცდელობის ბრალდებით დაკავებულები არიან: 1993 წელს დაბადებული ნ.მ. და 1992 წელს დაბადებული ხ.კ. და 1980 წელს დაბადებული ლ.ტ.
დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისთვის არიან დაკავებული 1993 წელს დაბადებული ლ.შ. და 1991 წელს დაბადებული ი.ა.
1963 წელს დაბადებული თ.გ. კი დაკავებულია განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვის, დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების საქართველოში უკანონოდ შემოტანის, ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ფსიქოტროპული ნივთიერების საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით.
რაც შეეხება კიდევ ერთ ბრალდებულს - 1987 წელს დაბადებულ უცხო ქვეყნის მოქალაქე ფ.ზ.-ს, იგი სამართალდამცველებმა განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანისთვის თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ნარკორეალიზაციისთვის დაკავებული პირები ნარკოტიკულ საშუალებებს მოქალაქეებზე სისტემატურად ყიდდნენ. სამართალდამცველებმა, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, რამდენჯერმე განახორციელეს ბრალდებულებისგან ნარკოტიკების საკონტროლო შესყიდვა და აღნიშნული შესყიდვების ფარული აუდიო-ვიდეოჩაწერა.
პოლიციამ, დაკავებული ნარკორეალიზატორების პირადი და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოიღო სარეალიზაციოდ დაფასოებული სხვადასხვა სახის განსაკუთრებთ დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები და სავარაუდოდ, ნარკოტიკების გაყიდვის შედეგად მიღებული თანხა. ასევე, ბრალდებულების მითითებით ამოღებულია სხვადასხვა ლოკაციაზე შემდგომი გასაღების მიზნით განთავსებული ნარკოტიკი.
სამართალდამცველების მიერ ნივთმტკიცებად ჯამში ამოღებულია: 33 შეკვრა "კოკაინი", 155 გრამი "მეტადონი", 85 გრამზე მეტი "ჰეროინი", 1 აბი ნარკოტიკული საშუალება "ექსტაზი", 83 ფირფიტა ნარკოტიკული საშუალება ,,ლსდ“, 295 აბი "სუბუტექსი", 1040 აბი "ოქსიკოდონი" და 690 აბი "ლირიკა".
გამოძიება დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვა-გასაღებისა და გასაღების მცდელობის, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონოდ შეძენა-შენახვისთვის, დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების საქართველოში უკანონოდ შემოტანის, ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ფსიქოტროპული ნივთიერების საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტებზე მიმდინარეობს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე, 19-260-ე, 261-ე, 262-ე და 263-ე მუხლებით.

The officers of Tbilisi Police Department under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained 7 people, including 3 drug dealers, as a result of operative measures and investigative activities carried out in Tbilisi and Shida Kartli regon.
The following persons have been charged for illegal purchase, possession, sale and the attempted sale of drugs: N.M. (DoB 1993), Kh.K. (DoB1992) and L.T. (DoB 1980).
L.S. (DoB1993) has been arrested for illegal purchase and storage of drugs in especially large quantities as well as I.A., (DoB199).
T.G.(DoB 1963) is accused of illegal purchase and storage of drugs in especially large quantities, illegal import of drugs in large quantities into Georgia, illegal purchase and storage of psychotropic substances and illegal import of psychotropic substances in especially large quantities into Georgia.
As for another defendant – foreign citizen F.Z. (DoB 1987), he was detained at Tbilisi International Airport for illegal purchase, storage and illegal import of drugs in especially large quantities into Georgia.
The investigation found that persons arrested for drug trafficking sold drugs on the regular basis. The law enforcers, based on the judge's decision, carried out several control purchases of drugs from the accused persons and videotaped the mentioned process.
During the personal search and search activities held in residential houses of the arrested drug dealers, the police seized as evidence large quantities of various types of drugs packed for sale and money allegedly obtained from the sale of drugs. Policemen also seized drugs placed at different locations for further sale.
Law enforcers seized a total of 33 packages of cocaine, 155 grams of methadone, more than 85 grams of heroin, 1 pill of ecstasy, 83 tablets of LSD, 295 pills of Subutex, 1040 pills of "Oxycodone" and 690 pills "Lyrica".
Investigation is in progress on the facts of the attempted illegal purchase-storage and sale of large and especially large quantities of narcotics, illegal purchase and storage of large quantities of narcotics, illegal importation of large quantities of narcotics into Georgia, illegal purchase and storage of psychotropic substances in Georgia. Investigation is conducted under Articles 260, 19-260, 261, 262 and 263 of the Criminal Code of Georgia.