• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ნარკოდანაშაულისთვის ორი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1978 წელს დაბადებული ჟ.ი. და 1966 წელს დაბადებული ბ.ლ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ჟ.ი. თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში იმ დროს დააკავეს, როდესაც ის პარიზი-თბილისის რეისით ჩამოფრინდა. პოლიციამ, მისი პირადი ჩხრეკისას, „ბუპრენორფინის“ შემცველი ნარკოტიკული საშუალება „სუბუტექსის“ 330 აბი ამოიღო.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ბ.ლ.-მ აღნიშნული ნარკოტიკული საშუალება ჟ.ი.-ს დახმარებით საქართველოში უკანონოდ შემოიტანა. პოლიციამ ბ.ლ. მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, თბილისში დააკავა.
წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის ,,ბ“ ქვეპუნქტით, მე-6 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით, 262-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით და მე-4 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Ministry of Internal Affairs detained two persons for drug-related crime
The officers of the Main Division for the Fight against Illegal Drug Circulation under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained Zh.I. (DoB 1978) and B.L. (DoB 1966) for illegal purchase - keeping and smuggling drugs to Georgia in especially large quantities.
Committed crime envisages from 8 to 20 of lifetime imprisonment.
Law enforcers managed to detain Zh.I. when he arrived to Georgia by Paris-Tbilisi flight. During the personal search of the detainee law enforcers seized 330 Pills of “Subutex” drug, containing “buprenorphine”.
Investigation established that B.L. purchased the mentioned drug and smuggled drugs on the territory of Georgia with the help of Z.I. B.L. was detained by police on the basis of a respective court decision.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase-keeping and smuggling drugs on the territory of Georgia, article 260, III part, sub-paragraph “A”, part VI of the same article, sub-paragraph “A”, article 262, II part, sub-paragraph “B”, part IV of the same article, sub-paragraph “A” of the criminal Code of Georgia.