• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილ განზრახ მკვლელობის მცდე...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილ განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტზე თბილისში ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ისანი-სამგორის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1971 წელს დაბადებული მ.ბ., ოჯახის წევრის მიმართ განხორციელებული განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მამაკაცმა მიმდინარე წლის 5 ოქტომბერს, ეჭვიანობის ნიადაგზე, ყოფილ მეუღლეს , 1970 წელს დაბადებულ ლ.გ.-ს, ცივი იარაღით სხეულზე რამდენიმე ჭრილობა მიაყენა. დაჭრილი ქალი საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც შესაბამისი სამედიცინო დახმარება უტარდება.
სამართალდამცველებმა მ.ბ. მომხდარიდან რამდენიმე საათში, ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 11 პრიმა-19-109-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "ვ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც ოჯახის წევრის მიმართ განხორციელებულ განზრახ მკვლელობის მცდელობას გულისხმობს.

• Ministry of Internal Affairs detained one person for the attempted premeditated ...
Ministry of Internal Affairs detained one person for the attempted premeditated murder of family member
The officers of Isani-Samgori police division of Tbilisi Police Main Division under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative and investigative activities, detained M.B. (DoB 1971) in Tbilisi for the attempted murder of a family member.
Investigation established that on October 5, detainee inflicted multiple injuries with a cold steel to his spouse – L.G. (DoB 1970) on the basis of jealousy. The wounded woman was transferred to the hospital, where she was rendered relevant medical assistance.
M.B. was detained by the law enforcers shortly after the crime took place as a result of immediate activities.
Investigation is in progress under the article 111 19-109, II part, sub-paragraph “F” of the Criminal Code of Georgia, envisaging the attempted premeditated murder of family member.