• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის საინფორმა...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ, ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს მიერ შემუშავებული სტრატეგიის ფარგლებში, ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის საინფორმაციო კამპანია დაიწყო. კამპანიის მიზანია საზოგადოების ინფორმირება ორგანიზებული დანაშაულის საფრთხეებისა და შედეგების, ასევე, მის წინააღმდეგ ბრძოლის ეფექტიანობისთვის საზოგადოებასა და სამართალდამცავ სტრუქტურებს შორის თანამშრომლობის აუცილებლობის შესახებ.
საზოგადოების ცნობიერების ამაღლების მიზნით, შსს-მ ორგანიზებული დანაშაულის შესახებ საინფორმაციო ფლაერები მოამზადა. აღნიშნული ფლაერები მოსახლეობაში უბნის ინსპექტორებმა გაავრცელეს და საზოგადოებას ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის შესახებ ინფორმაცია მიაწოდეს.
ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის უწყებათშორისმა საკოორდინაციო საბჭომ, რომლსაც შინაგან საქმეთა სამინისტრო ხელმძღვანელობს, შეიმუშავა ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის ეროვნული სტრატეგია, რომელიც საქართველოს მთავრობამ 2013 წლის 2 ოქტომბერს დაამტკიცა. სტრატეგიის სამოქმედო გეგმაში განსაკუთრებული ადგილი ეთმობა ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ პრევენციული ღონისძიებების განხორციელებას და შესაბამისად, საზოგადოებრივი ცნობიერების ამაღლებას.

Within the frames of strategy elaborated by interagency coordination board on the fight against organized crime the campaign against the mentioned issue was launched. Campaign is aimed at informing people on threats of organized crime as well as on its impact. Importance of necessity of cooperation between public and law enforcers is also among goals of the mentioned campaign.
In order to raise awareness of the public MIA prepared informative booklets on organized crime. The mentioned booklets were spread among society by the district inspectors. Inspectors also informed people regarding the mentioned issue.
Interagency coordination board on the fight against organized crime which is headed by the Minister of Internal Affairs has elaborated national strategy on the fight against the mentioned issue, which was adopted by the Georgian government on October2, 2013. National strategy is especially focused on preventive activities and raising awareness of the public regarding the organized crime.