• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ პოლიციელებზე თავდასხმის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციელებზე თავდასხმის ბრალდებით 1983 წელს დაბადებული, წარსულში სხვადასხვა დანაშაულისთვის, მათ შორის ძალადობის, ჯანმრთელობის დაზიანებისა და პოლიციელის კანონიერი მოთხოვნისადმი დაუმორჩილებლობისთვის ნასამართლევი გ.ო. თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ გ.ო.-მ მიმდინარე წლის 13 მაისს, თბილისში, პარლამენტის მიმდებარე ტერიტორიაზე გამართულ საპროტესტო აქციაზე, ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებს. კერძოდ, აქციის მიმდინარეობისას, დაკავებულმა იდაყვისა და მუშტის დარტყმით პოლიციის თანამშრომლებს სახის არეში დაზიანებები მიაყენა. ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, გ.ო. სამართალდამცველებმა თბილისში დააკავეს.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 353-ე პრიმა მუხლის პირველი ნაწილით მიმდინარეობს, რაც სამსახურებრივი საქმიანობის შესრულების დროს პოლიციელზე თავდასხმას გულისხმობს.

The employees of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions, arrested several times for various crimes, including violence, health injury and disobedience to the legal request of a police officer - G.O. (DoB 1983) who was detained in Tbilisi for assaulting police officers.
The investigation established that G.O. physically assaulted the employees of the Ministry of Internal Affairs during the manifestation held in Tbilisi, in the vicinity of the Parliament, on May 13 of the current year. In particular, in the course of manifestation, detainee hit the police officers with his elbow and fist and inflicted a face injury. As a result of the investigative actions, G.O. was detained in Tbilisi by the law enforcement officers.
The investigation is being conducted under Article 353, part I of the Criminal Code of Georgia, which refers to an attack on a police officer while fulfilling official duties.