შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციაზე თავდასხმის ბრალდებით 1972 წელს დაბადებული დ.ლ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 1-ელ დეკემბერს, რუსთაველის გამზირზე გამართული აქციის დროს, ე.წ.მოლოტოვის კოქტეილი ისროლა შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლების მიმართულებით, რის შედეგადაც დაზიანდა სამინისტროს ბალანსზე არსებული წყლის ჭავლის ავტომობილი.
სამართალდამცველებმა ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ბრალდებული თბილისში დააკავეს.
ფაქტზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 353-ე პრიმა მუხლის პირველი ნაწილით მიმდინარეობს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროში, მიმდინარე აქციების ფარგლებში, ძალადობრივი ჯგუფების მხრიდან ჩადენილ ყველა დანაშაულებრივ ქმედებაზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 187-ე და 353-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს, რომლის ფარგლებშიც ამ დროისთვის დაკავებულია 4 პირი. გრძელდება გამოძიება დანაშაულის ჩამდენი ყველა პირის დადგენისა და დაკავების მიზნით. თითოეულ კანონსაწინააღმდეგო ქმედებას, პოლიციის მხრიდან შესაბამისი სამართლებრივი რეაგირება მოჰყვება.

The employees of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions, detained D.L. (DoB 1972) for attacking police officers
The investigation established that on December 1 of the current year, during the rally on Rustaveli Avenue, the accused person threw the so-called “Molotov cocktail” in the direction of the employees of the Ministry of Internal Affairs, as a result of which the water cannon vehicle of the Ministry was damaged.
As a result of investigative actions conducted by law enforcement officers, D.L. was arrested in Tbilisi.
The fact is being investigated under the Article 353 I part of the Criminal Code of Georgia.
At the Ministry of Internal Affairs, all criminal acts committed by violent groups during current protests, are investigated under Articles 187 and 353 of the Criminal Code of Georgia, within the framework of which 4 persons have been arrested at the moment. The investigation continues to identify and arrest other perpetrators. Each illegal action will be followed by an appropriate legal response from the police.