შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციაზე თავდასხმის ბრალდებით ერთი პირი - 1987 წელს დაბადებული თ.ზ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის პირველ დეკემბერს, რუსთაველის გამზირზე, აქციის მიმდინარეობისას, ბრალდებულის მიერ სამართალდამცველების მისამართით ნასროლი ე.წ. მოლოტოვის კოქტეილით, სამინისტროს ბალანსზე რიცხული წყლის ჭავლის ავტომობილი დაზიანდა.
მომხდარ ფაქტზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 353-ე პრიმა მუხლის პირველი ნაწილით მიმდინარეობს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროში, მიმდინარე აქციების ფარგლებში, ძალადობრივი ჯგუფების მხრიდან ჩადენილ ყველა დანაშაულებრივ ქმედებაზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 187-ე და 353-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს, რომლის ფარგლებშიც ამ დროისთვის დაკავებულია 5 პირი.

• The Ministry of Internal Affairs arrested one person for attacking police office...
Employees of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions, detained one person - T.Z. (DoB 1987) for attacking police officers.
The investigation established that on December 1st of the current year, during the rally on Rustaveli Avenue, the water cannon vehicle of the Ministry of Internal Affairs was damaged by the so called “Molotov cocktail”, thrown by the detainee to the direction of the law enforcers.
The incident is being investigated under Article 353 (1), I part of the Criminal Code of Georgia.
At the Ministry of Internal Affairs, all criminal acts committed by violent groups are investigated under Articles 187 and 353 (1) of the Criminal Code of Georgia, within the framework of which 5 persons have been arrested at the moment.