• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ პროსტიტუციის ხელშეწყობისა და პროსტიტუციისათვის ფართი...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ პროსტიტუციის ხელშეწყობისა და პროსტიტუციისათვის ფართის გადაცემისთვის 4 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ტრეფიკინგის და უკანონო მიგრაციის წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 4 პირი დააკავეს.
1961 წელს დაბადებულ მ.წ.-ს, 1962 წელს დაბადებულ მ.ნ.-ს და 1964 წელს დაბადებულ ი.ხ.-ს წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ პროსტიტუციის არაერთგზის ხელშეწყობაში ედებათ ბრალი, ხოლო 1984 წელს დაბადებული ა.მ. პროსტიტუციისათვის ადგილის ან საცხოვრებლის გადაცემაშია ბრალდებული.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ მ.ნ., მ.წ. და ი.ხ., გარკვეული თანხის სანაცვლოდ, სისტემატურად ხელს უწყობდნენ პროსტიტუციაში ჩაბმულ ქალებს და უზრუნველყოფდნენ მათ ტრანსპორტით გადაადგილებას სექსუალური მომსახურეობის მიღების მსურველ კლიენტებთან.
რაც შეეხება მეოთხე ბრალდებულს - ა.მ.-ს, გამოძიებით დადგინდა, რომ იგი თბილისის ერთ-ერთ სასტუმროში ადმინისტრატორად მუშაობდა და აღნიშნული სასტუმროს ნომრებს პროსტიტუციისთვის გადასცემდა, რისთვისაც პროსტიტუციაში ჩაბმული ქალები მას სექსუალური მომსახურეობის გაწევით მიღებული ანაზღაურებიდან გარკვეულ თანხას უხდიდნენ.

• The Ministry of Internal Affairs arrested 4 people for promoting and providing l...
The Ministry of Internal Affairs arrested 4 people for promoting and providing lodging to prostitution
The officers of the Division for the Fight against Trafficking and Illegal Migration under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested 4 people as a result of investigative police activities.
M.Ts. (DoB 1961), M.N. (DoB 1962), and I.Kh., (DoB 1964), are accused of repeatedly promoting prostitution under the prior agreement, committed in group and A.M. (DoB1984) is accused of providing lodging to prostitution.
The investigation established that M.N., M.Ts. And I.Kh., in return for a certain amount of cash, systematically assisted women engaged in prostitution and provided them with transportation to clients wishing to receive sex services.
As for the fourth defendant - A.M. the investigation established that he worked as an administrator in one of the hotels in Tbilisi and provided hotel rooms to prostitution, for which the women involved in prostitution paid him a certain amount of cash received from sex services.