• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ პროსტიტუციის ხელშეწყობისა და პროსტიტუციისთვის ადგილი...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ პროსტიტუციის ხელშეწყობისა და პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ბრალდებით 6 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ტრეფიკინგის და უკანონო მიგრაციის წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული კომპლექსური ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 6 პირი დააკავეს.
1967 წელს დაბადებულ, წარსულში ნასამართლევ ფ.ა.-ს, 1964 წელს დაბადებულ, წარსულში ნასამართლევ მ.ჯ.-ს, 1954 წელს დაბადებულ, წარსულში ნასამართლევ მ.ბ.-ს, 1989 წელს დაბადებულ ნ.კ.-ს, 1982 წელს დაბადებულ ს.ფ.-ს და 1972 წელს დაბადებულ ბ.ა.-ს წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ პროსტიტუციის ხელშეწყობასა და პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემაში ედებათ ბრალი.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულები თბილისში მდებარე სასტუმროების - „ჰოტელისა“ და „ტიტანიკის“ ნომრებს პროსტიტუციაში ჩაბმულ ქალებს, კლიენტების მომსახურების მიზნით, გარკვეული ანაზღაურების სანაცვლოდ, სისტემატურად გადასცემდნენ.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 254-ე მუხლის მე-3 ნაწილის “ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ პროსტიტუციის ხელშეწყობასა და პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემას გულისხმობს.

• The Ministry of Internal Affairs arrested 6 people on the charges of promoting p...
The Ministry of Internal Affairs arrested 6 people on the charges of promoting prostitution and providing lodging to prostitution
As a result of the complex operative measures and investigative activities, the employees of the Main Division for the fight against organized crime under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested 6 people.
Previously convicted F.A. (DoB 1967), previously convicted M.J. (DoB 1964), M.B. (DoB 1954), N.K. (DoB 1982), S.F. (DoB 1989) and B.A. (DoB 1972) are charged with promoting prostitution and providing lodging to prostitution by the group with a prior agreement.
The investigation established that the defendants systematically provided hotel rooms for prostitution in Tbilisi, namely rooms in "Hotel" and "Titanic" hotels to women involved in prostitution, for serving clients, in exchange for certain compensation.
The investigation is being conducted under Article 254, Part III, Sub-paragraph "A" of the Criminal Code of Georgia, which refers to the promotion of prostitution by a group with prior agreement and providing lodging to prostitution.