• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ქობულეთში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გა...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ქობულეთში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წარსულში ნასამართლევი, 1977 წელს დაბადებული ლ.გ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით ქობულეთში დააკავეს.
დანაშაული 10 -დან 15 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, ქობულეთში, ნაცნობს - 1993 წელს დაბადებულ თ.გ. - ს მათ შორის არსებული უთანხოების ნიადაგზე, ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით ჭრილობები მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში მიყვანიდან მალევე გარდაიცვალა.

• The Ministry of Internal Affairs solved the case of murder in Kobuleti as a resu...
The Ministry of Internal Affairs solved the case of murder in Kobuleti as a result of immediate activities - 1 person arrested
The employees of Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search measures and investigative actions, detained previously convicted L.G (DoB 1977), in Kobuleti for premeditated murder.
The investigation established that the accused person, inflicted gunshot injuries to an acquaintance – T.G. (DoB 1993) on the basis of conflict on Kobuleti and fled the scene. The wounded man died shortly after being taken to the hospital.