• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ქურდობის ბრალდებით 3 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის და ისანი-სამგორის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1993 წელს დაბადებული ს.ი., 1996 წელს დაბადებული ა.ა. და 2000 წელს დაბადებული კ.გ. ქურდობის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულები წინასწარი შეთანხმებით, ჯგუფურად ქირაობდნენ ავტომობილებს, შემდეგ ხსნიდნენ კატალიზატორებს, რომლებსაც სხვადასხვა ავტოსახელოსნოში აბარებდნენ.
სამართალდამცველებმა ნაქურდალი ნივთები ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 177-ე მუხლის მე-3 ნაწილის "დ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც სატრანსპორტო საშუალების წინააღმდეგ ჩადენილ ქურდობას გულისხმობს.

• Three persons detained by the Ministry of Internal Affairs for theft
The officers of Isani-Samgori police division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities detained S.I.(DoB 1993) A.A. (DoB 1996) and K.G. (DoB 2000) for theft in Tbilisi.
Investigation established that detainees, under the previous agreement, rented cars and removed catalytic converters from them which were later sold by the offenders to various car repair spots.
Law enforcers have already seized the stolen vehicle parts as evidence.
Investigation is in progress on the fact of theft, article 177, III part, sub-paragraph “D” envisaged by the Criminal Code of Georgia.