• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ რეგიონებში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები ამოიღო - და...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, კახეთის და სამეგრელო-ზემო სვანეთის რეგიონებში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღეს - დაკავებულია 3 პირი.
კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის საგარეჯოს რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა 1990 წელს დაბადებული თ. ჯ. ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვისა და ტარების ბრალდებით, საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის სოფელ ლამბალოში დააკავეს. პოლიციამ, მისი მართვის ქვეშ არსებული ავტომანქანის ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოიღო არარეგისტრირებული ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი და 2 მჭიდი.
ამავე დეპარტამენტის სიღნაღის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა კი 1962 წელს დაბადებული დ.ლ. ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვისთვის დააკავეს. სამართალდამცველებმა, ბრალდებულის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად ამოიღეს „ნაგანის“ ტიპის 2 პისტოლეტი და ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი.
სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ზუგდიდის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, 1941 წელს დაბადებული რ.ბ დააკავეს. პოლიციამ, დაკავებულის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, პისტოლეტი, მჭიდი და სხვადასხვა ტიპის ცეცხლსასროლი იარაღისთვის განკუთვნილი 30 საბრძოლო ვაზნა ნივთმტკიცებად ამოიღო.
ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და ტარების ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით მიმდინარეობს.

• The Ministry of Internal Affairs seized illegal firearms in regions of the count...
The Ministry of Internal Affairs seized illegal firearms in regions of the country - 3 people arrested
As a result of operative-investigative measures and investigative activities, the officers of the Ministry of Internal Affairs seized illegal firearms and ammunition in Kakheti and Samegrelo-Zemo Svaneti regions - 3 people were detained.
The officers of Sagarejo Police Division of Kakheti Police Department detained T.J. (DoB 1990) in the village of Lambalo, Sagarejo Municipality, on charges of illegal purchase, storage and carrying of firearms. Police seized an unregistered automatic firearm and two magazines as evidence during a search of the vehicle operated by the detainee.
The officers of Sighnaghi Police Division of the same department arrested D.L. (DoB 1962) for illegal purchase and storage of firearms. During the search of the accused's house, the law enforcers seized 2 “Nagan” pistols and automatic firearm as evidence.
The officers of Zugdidi District Division of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department detained R.B. (DoB 1941), on charges of illegal purchase and storage of firearms and ammunition. During the search of the detainee's house, the police seized automatic weapon, a pistol, magazine and 30 cartridges for various types of firearms.
Investigation on the fact of illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition is underway under the Article 236, III and IV parts of the Criminal Code of Georgia.