• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ საბურთალოზე მომხდარი არასრულწლოვნების დაჭრის ფაქტი ც...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 2000 წელს დაბადებული ა.ნ. ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით დააკავეს. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 9-დან 13 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ მიმდინარე წლის 31 იანვარს თბილისში, ალ.ყაზბეგის გამზირზე, ე.წ. წითელი ბაღის ტერიტორიაზე, ა.ნ.-მ ურთიერთშელაპარაკებისას ყოფილ თანაკლასელებს - 2000 წელს დაბადებულ ნ.ც.-ს და 2000 წელს დაბადებულ ი.ც.-ს ცივი იარაღით მუცლისა და გულმკერდის არეში თითო ჭრილობა, ხოლო 2000 წელს დაბადებულ ლ.ხ.-ს ხელზე მსუბუქი ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. სამივე დაჭრილი არასრულწლოვანი საავადმყოფოში გადაიყვანეს. მათ სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება.
სამართალდამცველებმა ა.ნ., ჩატარებული სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, ცხელ კვალზე, თბილისში დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ფაქტზე მიმდინარეობს, საქართველოს სსკ-ს 117-ე მუხლის მე-7 ნაწილით.

• Ministry of Internal Affairs solved the case of wounding minors in Saburtalo
The officers of Vake-Saburtalo Division of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-searching and investigative activities, detained A.N. (DoB: 2000) on the fact of causing intentional serious damage to health. The crime committed envisages imprisonment for the period from 9 to 13 years.
The investigation established that on January 31 of the current year, in A. Kazbegi Avenue, Tbilisi, on the territory of s.c. Red Garden, on the basis of a conflict A.N. wounded in the abdomen and chests with a cold steel his former classmates – N.Ts (DoB: 2000) and I.Ts. (DoB: 2000), as well as less seriously injured the hand of L.Kh (DoB: 2000) and later managed to escape from the scene. All three wounded minors were taken to a hospital, currently their lives are not in danger.
As a result of the immediate investigative activities the law enforcers detained A.N. in Tbilisi. The police have seized the weapon – knife - as a material evidence. Investigation is in progress on the fact of intentional serious damage to health (part 7 of the Article 117 of the Criminal Code of Georgia).