• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ საერთაშორისო ნარკოტრეფიკის ფაქტი გამოავლინა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს და ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, საერთაშორისო ნარკოტრეფიკის ფაქტი გამოავლინეს. აღნიშნულ ფაქტზე დაკავებულია საქართველოს ორი მოქალაქე.
სამართალდამცველებმა სატვირთო ავტომობილის ჩხრეკისას დაახლოებით 2 ტონა და 790 კილოგრამი თხევადი ჰეროინი აღამოაჩინეს. აღსანიშნავია, რომ მსგავსი ოდენობის ნარკოტიკული საშუალება სამართალდამცველებს დღემდე არ ამოუღიათ და ეს უპრეცედენტო ფაქტია.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ სატვირთო ავტომობილი საქართველოში აზერბაიჯანის რესპუბლიკიდან შემოვიდა და თურქეთის მიმართულებით მოძრაობდა. სამართალდამცველებმა სატვირთო ავტომობილიდან 93 ერთეული 30 კილოგრამიანი კასრი თხევადი ჰეროინით ამოიღეს. საექსპერტო-კრიმინალისტიკური სამსახურის წინასწარი ცნობით, აღნიშნული ნარკოტიკული საშუალება 80% სუფთა ჰეროინს შეიცავს, რომლის საბაზრო ღირებულება ასეულობით მილიონ დოლარს შეადგენს.

• Ministry of Internal Affairs has revealed international drug trafficking
Employees of the Ministry of Internal Affairs and Revenue service of the Ministry of Finances as a result of jointly held operative-investigative activities have exposed the fact of international drug trafficking. In connection with the mentioned fact two persons were detained.
During the searching activities of the truck law enforcers seized 2 tons and 790 kilograms of heroin in liquid condition. It is notable that detection of such amount of heroin is unprecedented fact.
Investigation established that truck crossed Georgian state border from Azerbaijan and headed towards Georgian-Turkish state border. Law enforcers seized 93, 30kg containers full of heroin in liquid condition. According to preliminary results of forensic service the seized drug contains 80% of pure heroin worth of hundreds of millions of dollars.
Investigation is in progress on the fact of illegal transit of drugs and Illegal Import to or Export from, or International Transit Shipment Across Georgia, of Narcotics, Analogy or Precursor Thereof.