• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ საგანგებო მდგომარეობის რეჟიმის დარღვევის 286 ფაქტი ...
ბოლო 24 საათის განმავლობაში, სამართალდამცველების მიერ განხორციელებული მონიტორინგის შედეგად, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, საგანგებო მდგომარეობის რეჟიმის და ე.წ. კომენდანტის საათის შეზღუდვების დარღვევის 286 ახალი ფაქტი გამოვლინდა.
პოლიციამ, 5 აპრილის 21 საათიდან 6 აპრილის დილის 6 საათამდე, ე.წ. კომენდანტის საათის დარღვევის ფაქტზე, მთელი ქვეყნის მასშტაბით 136 მოქალაქე დააჯარიმა.
გარდა ამისა, შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა, საჯარო სივრცეში 3-ზე მეტი პირის შეკრების შეზღუდვის და 2-მეტრიანი სოციალური დისტანციის დაუცველობის გამო, სულ 82 მოქალაქე დააჯარიმეს.
პოლიცია დაავადებათა კონტროლის ეროვნულ ცენტრთან ერთად განაგრძობს თვითიზოლაციაში მყოფი მოქალაქეების მკაცრ კონტროლს. ერთობლივი მონიტორინგის შედეგად, თვითიზოლაციის წესების დარღვევის 9 ახალი ფაქტი გამოვლინდა.
სამართალდამცველებმა მგზავრთა გადაყვანისა და ავტომობილით გადაადგილების წესის დარღვევის ფაქტზე კიდევ 59 პირი დააჯარიმეს.

• Ministry of Internal Affairs exposed 286 facts of breaching restrictions of the ...
Ministry of Internal Affairs exposed 286 facts of breaching restrictions of the state emergency regime
As a result of strict monitoring activities carried out by the Ministry of Internal Affairs, 286 facts of breaching the state emergency regulations and curfew were exposed across the country within the last 24 hours.
Law enforcers fined 136 civilians during the nationwide curfew, between 09:00 pm of April 5 and 06:00 am of April 6 for breaching the curfew regulations.
82 civilians were fined for public gathering of more than 3 people and violation of the two-meter social distancing rule.
Police along with the National Center for Disease Control (NCDC) actively continues to strictly monitor those in self-isolation as a result of which 9 facts of breaching the terms of self-isolation were exposed.
In addition to the mentioned, 59 persons were also fined for violating rules of transporting the passengers and movement by car.